E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Horoskopi, 8 maj 2020

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Dashi

Guximi dhe vullneti i mirë, me siguri nuk do ju mungojnë ditën e sotme, kështu që mundësi të reja nuk do mungojnë. Ekonomia juaj më në fund do fillojë të rritet. Profesioni, jeta personale, miqësitë dhe gjithçka tjetër do të shkojë ashtu siç pritej, mbase dhe më mirë. Magjia e dashurisë do përfshijë edhe beqarët, edhe ata që janë të martuar, do kaloni një mbrëmje plot përkëdhelje, seks dhe pasion.

Demi

Mos u kurseni në përpjekjet e nevojshme për të arritur qëllimet tuaja të caktuara. Përvishni mëngët dhe jini të përgatitur për të papriturat edhe më të vogla. Koha e duhur për t’u marrë me buxhetin, trupin dhe pamjen tuaj.

Binjakët

Lëvizni me qetësi dhe reflektoni gjatë, përpara se të merrni vendime të rëndësishme në punë ose në biznes. Duke vepruar nga impulset tuaja, ju mund të gaboni me kohën dhe qëllimin! Në dashuri ju po përjetoni momente tensioni për shkak të dëshirës tuaj për liri.

Gaforrja

Yjet janë në favorin tuaj dhe ju ndihmojnë të realizoni dëshirat që keni. Shfrytëzoni sa më mirë fantazinë dhe përvojën që keni. Ditë mjaft e ekuilibruar sa i përket sferës profesionale: Hëna në fushën e gjashtë ju mbështet me një sens praktik dhe një frymë organizative!

Luani

Falë vullnetit, angazhimit tuaj dhe fatit të mirë, ju do të arrini lehtë qëllimet tuaja. Keni një biznes tuajin? Puna dhe investimet po ecin ngadalë, por në fund të fundit do të rezultojnë fitimprurëse. Një udhëtim biznesi i minutës së fundit mund t’ju rezervonte surpriza të papritura. Mos jini mosbesues ndaj vetes. Marrëdhëniet në çift rizbulojnë një ëmbëlsi të re.

Virgjëresha

Ndoshta një çështje e vogël ju shqetëson, por pa merak sepse nuk do ketë pasoja të mëdha. Mundohuni t’i merrni gjërat me më shumë gjakëftohtësi dhe përpiquni të tregoheni më pak intolerant ndaj rregullave. Ju mund të përfitoni nga koha juaj e lirë për t’u çlodhur duke praktikuar hobin tuaj të preferuar.

Peshorja

Çdo vështirësi sot do shndërrohet në një enigmë të këndshme për t’u zgjidhur. Në grupin tuaj shoqëror do të ndiheni në qendër të vëmendjes, falë propozimeve tuaja interesante. Ju po punoni shumë për të arritur rezultate të larta profesionale. Lajme të bukura në horizont.

Lexo edhe :   Horoskopi, 2 dhjetor 2020/ Zbuloni surprizat që e presin secilën shenjë
Lexo edhe :   Puna, dashuria dhe ekonomia/ Horoskopi, 1 dhjetor 2020

Akrepi

Koha të bukura me miqtë dhe mundësi argëtuese ju presin ditën e sotme, veçanërisht në mbrëmje. Sektori profesional është mjaft premtues; do të punoni me entuziazëm dhe me qëllime shumë të qarta për të arritur rezultate të larta. Nëse keni një aktivitet të vetëpunësuar, jepini rëndësi reklamimit të aftësive tuaja. Sa më shumë njerëz që janë të vetëdijshëm për këtë, aq më mirë do të jetë për ju.

Shigjetari

Sot yjet janë në favorin tuaj, por pavarësisht kësaj, nuk do jeni të lumtur, sepse ndjeni një dëshirë të fortë për stabilitet dhe qetësi emocionale: ju e ndjeni të nevojshme qëndrimin vetëm, të bëni ecje nëpër parqe dhe partneri juaj do mos kuptojë qëllimet tuaja të vërteta. Kjo do ju bëjë më të shqetësuar se kurrë. Përpiquni të rregulloni këtë situatë dhe të mos përzieni biznesin me dashurinë.

Bricjapi

Fillimi i ditës do ju gjejë shumë të pasigurt në vetvete. Ju dëshironi të merrni iniciativa, por nuk gjeni kohën e duhur për të treguar aftësitë tuaja. Mos u dekurajoni dhe bëni vend për veten tuaj, do të shihni që rezultatet nuk do të dështojnë. Jeta e dashurisë ju bën nervoz, shpesh diskutoni me partnerin tuaj dhe nuk mund të gjeni një pikë takimi. Një pauzë për reflektim do t’ju sjellë dobi!

Ujori

Do jetë një e premte e jashtëzakonshme. Do të ketë propozime emocionuese dhe ngjarje të veçanta që do t’ju kënaqin. Moment i favorshëm për punën në ekip dhe për t’u marrë me projektet e rëndësishme që keni pasur në qëllimet tuaja kohët e fundit. Do jeni dëshira të forta për emocione të reja në marrëdhënien tuaj të dashurisë.

Peshqit

Pak ditë e vështirë, por pa dyshim konstruktive, disa probleme praktike kërkojnë vëmendjen tuaj. Do shpenzoni pak energji, por do të jeni në gjendje të demonstroni vlerën dhe aftësitë tuaja, të padiskutueshme! Nëse po vuani nga kilet e tepërta, përdorimi i ilaçeve natyrore dhe shëtitjet e gjata në mes të natyrës do t’ju ndihmojë të ndiheni më mirë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...