E mërkurë, 23 Shtator, 2020
29 C
Tirana

Horoskopi, 22 prill 2020

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Vrau shoferin e fugonit me thikë në zemër, Arbër Kote nuk pranohet në burgun e Durrësit

Arbër Kote, i cili u arrestua pasi vrau me thikë në zemër shoferin e një fugoni, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit. 26-vjeçari i...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Dashi

Buzëqeshja do t’ju shërbejë si një armë kundër depresionit. Sa i përket anës financiare, në fund të ditës do të mund të kurseni para. Beqarët e kësaj shenje do të jenë në qendër të vëmendjes të seksit të kundërt.

Demi

Egoizmi i një mikut/mikes suaj do t’ju shqetësojë. Një letër që mund t’ju vijë gjatë ditës së sotme, mund të sjellë një lajm mjaft të mirë për familjen tuaj. Është e rëndësishme të tregoheni më romantik në lidhjen tuaj në çift, në mënyrë që gjërat të ndryshojnë për mirë.

Binjakët

Sot do të ndiheni plotësisht të shtensionuar. Disa persona të kësaj shenje duhen të tregojnë kujdes me pasuritë e paluajtshme. Ekziston mundësia të keni probleme në punën tuaj.

Gaforrja

Një prej miqve apo të afërmve tuaj mund të kërkojnë hua një shumë të madhe parash. Nëse vendosni ta ndihmoni, mund të rrezikoni shumë. Romanca do të udhëheqë mendjen tuaj sot, pavarësisht një dite të ngarkuar me punë.

Luani

Një bisedë e gjatë me partnerin/partneren tuaj, do t’ju bëjë që ta kuptoni më mirë njeri-tjetrin dhe të shmangni problemet e mëtejshme. Beqarët e kësaj shenje duhet të shohin drejt një marrëdhënieje të re romantike. Gjatë ditës së sotme, do të keni mjaftueshëm kohë të lirë.

Virgjëresha

Sjellja juaj sharmante do të tërheqë vëmendjen. Të lindurit e kësaj shenje që merren me biznes, ka gjasa të kenë përfitime sot. Dikush që ju i besoni, mund t’ju zhgënjejë.

Peshorja

Lexo edhe :   Horoskopi, 23 shtator 2020

Është tepër e rëndësishme që të gjeni kohë për t’u shplodhur, pasi do të jetë në favor të gjendjes suaj psikologjike. Një kritikë e fortë nga ana e prindëve tuaj do t’ju zemrëojë. Ruani qetësinë në mënyrë që të vendosni gjërat nën kontroll.

Lexo edhe :   Horoskopi, 22 shtator 2020

Akrepi

Shqetësimet e vazhdueshme edhe për gjëra fare të vogla, do t’ju dëmtojmë psikologjikisht dhe do t’ju bëjnë një person nervoz. Nuk përjashtohet mundësia e refuzimit në dashuri. Bëni kujdes, nëse sot do të udhëtoni me makinë.

Shigjetari

Do të jeni aktiv gjatë ditës së sotme. Gjithashtu ana juaj shëndetësore do të jetë e mire. Partneri/Partnerja juaj mund të shfaqë shenja xhelozie. Bëni kujdes nga disa persona shumë pranë jush, që mund të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.

Bricjapi

Rekomandohet të kryeni më shumë aktivitete që ju bëjnë të ndiheni mirë, p.sh mund të lexoni një libër interesant. Disa kolegë mund të kenë pakënaqësi ndaj jush, por ka gjasa të mos i shprehin ato.

Ujori

Jepini përparësi nevojave te familjes tuaj këto kohë. Pas një faze të vështirë, dita do ju befasojë me diçka të bukur në punë. Eshte momenti i duhur për pak argëtim. Kujdesuni për shëndetin dhe mos lini mënjanë ativitetin fizik.

Peshqit

Përpiquni të kaloni kohën duke ndjekur hobi, ose duke bërë gjëra që ju pëlqejnë më shumë. Bëni mirë që këto kohë të shmangni marrjen e huave. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen ndryshime.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fryma të çon në fund të garës, jo makina llogaritëse

Nga Skënder Minxhozi Në fund të ditës është çështje fryme, jo hilesh. Të faktuara apo të pretenduara. Që të fitosh zgjedhjet parlamentare, duhet të bindësh...

“Lufta” për mjekët/ Basha del në “revansh” ndaj Ramës, i pret që sonte në seli

Kryeministri Edi Rama u shpreh pak më herët se do të presë në një takim në selinë e qeverisë një përfaqësi të mjekëve, pas...

Sherr me thika në Durrës, plagoset 60-vjeçari

Një sherr është regjistruar pasditen e sotme në Durrës, teksa një person ka mbetur i plagosur me thikë. 60-vjeçari është qëlluar me thikë nga një...

Befason Putin: Kemi gati vaksinën e dytë anti-COVID

Presidenti rus, Vladimir Putin ka habitur me deklaratën e tij të fundit, teksa është shprehur se Rusia ka gati një tjetër vaksinë anti-Covid. Sipas Rospotrebnadzor,...

Mjekët paralajmërojnë protestë, kryeministri Rama i pret në zyrë

Ditën e sotme mjekët paralajmëruan se nesër do të zhvillojnë një protestë në orën 10:00, para ambienteve të QSUT lidhur me kushtet e sigurisë...