E mërkurë, 3 Qershor, 2020
14 C
Tirana

Horoskopi, 12 maj 2020

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Mashtroi biznesmenin turk/ Prokuroria kërkon deri në 10 vite burg për Sinan Idrizin

Prokuroria në Turqi ka kërkuar që aksioneri i kompanisë ajrore “Air Albania”, Sinan Idrizi, të dënohet me 3 deri në 10 vite burg për...

Gazetarja nxjerr detaje të rënda: Dy vajza të tjera janë ngacmuar nga roja e shkollës

Duket se përdhunimi i vajzës 15-vjeçare nuk është rasti i vetëm, pasi të njëjtin fat kanë patur edhe dy shoqet e saj. Detaje të...

Meta kthen në Kuvend ligjin ‘Për shërbimet e pagesave’

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë për rishqyrtim në Kuvend ligjin “Për shërbimet e pagesave”. Sipas Metës, një nga arsyet e kthimit të ligjit...

Formimi i qeverisë së re në Kosovë/ LDK bën publike emrat e ministrave

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së LDK-së, janë bërë publike edhe emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës në Kosovë. Përmes...

“Ai është i vjetër, nuk i bën këto punë”, babai i 15-vjeçares rrëfen si e ngacmonte roja e shkollës

Babai 15-vjeçares së përdhunuar nga roja i shkollës, ka rrëfyer disa detaje tronditëse lidhur me atë çfarë ndodhi. Ai ka treguar në emisionin “Me...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Itali/ Shënohet rënie e numrit të viktimave, rritet numri i rasteve të reja

Për të tretën ditë radhazi, Italia ka shënuar një ulje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë...

Dashi

Asnjëherë nuk është vonë për të filluar në një rrugë të ndryshme në jetë. Nëse ka diçka që ju intereson, duhet ta ndiqni atë. Mos lejoni që mosha, të ardhurat ose statusi juaj aktual t’ju kufizojnë.

Demi

Pavarësisht nëse e kuptoni ose jo, keni krijuar një kulturë unike falë stilit të jetës që bëni. Ju mund të jeni të kënaqur me mënyrën se si janë gjërat, por duhet ta mbani veten të hapur për të provuar diçka të re.

Binjakët

Fuqia, sot është me ju. Shumë energji do të vijë tek ju dhe do t’ju shtyjë në shumë drejtime të ndryshme njëherësh. Përpiquni të zgjidhni rrugën e duhur për zgjidhjen e një problemi profesional.

Gaforrja

Sot nuk do ta keni të vështirë që të vendosni mbi prioritetet tuaja. Mendimi juaj është i qartë dhe nuk keni mungesë motivimi. Ju jeni gati për të ecur përpara, kështu që duhet të jetë gjëja në të cilën përqendroheni sot.

Luani

Kjo është një kohë e hapjes në jetën tuaj si nga aspekti emocional ashtu edhe praktike. Përgatituni të keni një kohë shumë më të lirë për argëtim dhe miqësi. Sot, planifikoni disa ide për aktivitetet në të ardhmen. Përdorni hijeshinë tuaj për të bindur ndonjë që heziton.

Virgjëresha

Përgatituni për një ngjarje të papritur që do të largojë stresin nga jeta juaj. Sot do të keni mundësinë të largoni shumicën e konflikteve me të cilat jeni përballur. Ndërkohë përpiquni të largoni personat konfliktual nga jeta juaj.

Peshorja

Aktualisht ju jeni në një kornizë shumë të mirë shpirtërore dhe do të jeni në gjendje të vlerësoni aspektet më të mira të gjithçkaje që provoni. Ndoshta është momenti i duhur për të nisur një punë të re.

Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme
Lexo edhe :   Horoskopi, 31 maj 2020

Akrepi

Kjo mund të jetë një ditë me rezultate të përziera, që do të thotë se megjithëse do të arrini shumë gjëra, ndoshta nuk do të jeni të kënaqur me cilësinë e asaj që krijoni. Ju jeni gati për të sfiduar veten, dhe ju duhet ta bëni këtë gjithmonë për të arritur synimet tuaja.

Shigjetari

Çfarëdo që të bëni sot, do të keni mundësinë të vendosni markën tuaj në gjithçka. Gjithçka çfarë ju duhet të bëni është të thoni hapur mendimin tuaj. Mos u frikësoni nga askush. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për ju edhe në dashuri.

Bricjapi

Vetëm sepse jeta juaj ndjehet si një truk i çastit tani nuk do të thotë që të tjerët nuk po ju marrin seriozisht. Besoni tek njerëzit që keni pranë. Ata mund të dinë më shumë për faktet e një situate të caktuar sesa ju.

Ujori

Ju keni një sasi të pabesueshme burimit energjie brenda jush, dhe kjo mund të shpërthejë sot në një mënyrë pozitive. Për të shfrytëzuar sa më mirë entuziazmin tuaj, përpiquni të zhyteni në projekte ose aventura që përfshijnë shumë njerëz të tjerë.

Peshqit

Kjo ditë ju ofron zgjedhje, por sot është më shumë sesa vetëm një seri vendimesh të vogla. Kur ju kërkohet të zgjidhni ose angazhoheni në një drejtim, zgjidhni rrugën që ju ofron sfidën më të madhe. Hapat e parë mund të jenë të frikshme, por do të arrini një qëllim më shpejt nga sa e mendoni.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm me eksploziv në xhaminë në Afganistan, humbin jetën besimtari dhe imami

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në Kabul të Afganistanit, teksa brenda në një xhami ka shpërthyer një eksploziv. Sipas mediave të...

Këshilli Politik/ Hajdari tregon se për çfarë nuk bien dakord palët

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari është shprehur se pika për të cilën palët nuk bien dakord është ajo e administratës...

Grupet ekstremiste që dyshohen për dhunën e protestave në SHBA

Mes protestave të vazhdueshme në Shtetet e Bashkuara mbi vdekjen e George Floyd-it ndërsa mbahej nga policia, zyrtarët e shtetit kanë fajësuar provokatorë të...

Një ditë para votimit të qeverisë së re, Vetëvendosje del me njoftimin e rëndësishëm

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se nuk do të organizojë protestë nesër, teksa theksoi se nuk dëshiron të dekurajojë protesta të tjera të paralajmëruara nga...

Gjendet i mbytur një 37-vjeçar në bregdetin e Durrësit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës, teksa policia ka gjetur trupin e pajetë të një 37-vjeçari në bregdet. Sipas policisë, trupi i viktimës...
WhatsApp KONTAKTO TT