E mërkurë, 8 Korrik, 2020
19 C
Tirana

Horoskopi, 11 qershor 2020

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndalohet në Rinas me mbi 18 mijë euro. Ja ku i kishte fshehur paratë 46-vjeçarja

Një 46-vjeçare është ndaluar në Rinas, me një shumë të madhe eurosh të padeklaruara. Ajo u kap gjatë kontrollit në aeroport, teksa kishte me...

“Lajm i bukur”, Rama bën publik zbulimin më të fundit në Shqipëri (FOTO)

Kryeministri Edi Rama, ka ndarë një lajm të bukur me qytetarët, sikundër e cilëson ai. Rama bën të ditur se Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore,...

‘Dialogu me Serbinë’, Hoti publikon pamje të pritjes nga Macroni

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka publikuar pamjet nga pritja shtetërore që i është bërë atij nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron. Siç kanë konfirmuar...

Dashi
Ju mund të keni mundësi për të provuar diçka, që askush nuk e ka provuar kurrë më parë. Për ju sot, gjithçka ka të bëjë me mënyrën se si përballeni me sfida të panjohura. Ju mund ta bëni! Mjafton që të keni besim.

Demi
Sa më pak marrëdhënie financiare të keni me të tjerët sot, aq më mirë. Nuk ju duhet domosdoshmërish të kurseni para, por emocionet tuaja janë të pasigurta. Duhet të përqendroheni në çdo sfidë me të cilën përballeni.

Binjakët
Vëzhgoni mjedisin përreth sot, veçanërisht nëse ka njerëz përreth. Do të jetë diçka argëtuese dhe edukative, madje ndoshta edhe pak frymëzuese. Sot do të jetë më mirë të mos jeni në qendër të vëmendjes.

Gaforrja
Ju ndoshta nuk dëshironi të dilni në publik me problemin tuaj më të fundit dhe lajmi i mirë është se nuk duhet ta bëni vërtet. Thjesht ndani lajmet në lidhje me gjendjen tuaj aktuale me një ose dy njerëz të afërt.

Luani
Njerëzit përreth jush sot nuk duken sikur po thonë ato që mendojnë vërtet. Ndoshta po e mbajnë gojën për të mos ju lënduar. Do të ishte më mirë të kërkoni që njerëzit të jenë të hapur dhe të sinqertë me ju.

Virgjëresha

Do të do të ndjeheni mirë dhe me shumë energji, gjë që do t’ju lejojë të përfitoni plotësisht nga të gjitha mundësitë që jeta hedh rrugën tuaj. Lërini gjërat të zhvillohen me ritmin e tyre në vend që të përpiqeni t’i përshpejtoni ato.

Peshorja
Dëshirat e vonuara janë të bukura, por është shumë më kuptimplotë nëse mund të përgatiteni dhe t’i pranoni ato në mënyrën e duhur, në kohën e duhur. Mundohuni të jeni më ekspresivë në lidhje me mënyrën se si ndiheni.

Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme
Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme

Akrepi
Sot një ndjenjë bezdisëse që keni pasur për diçka ose për dikë duhet të fillojë të zbehet. Të gjitha shqetësimet tuaja kanë qenë të pabaza dhe ato do të bëhen të dukshme deri në fund të ditës së sotme. Përqendrohuni në faktin se stresi juaj po merr fund.

Shigjetari
Sot të gjitha zgjedhjet dhe idetë tuaja mund t’i bëjnë që të gjithë t’ju shikojnë me admirim. Por nuk mund të lejoni që smira e njerëzve të tjerë të zbehë punën tuaj. Ju mund dhe duhet të shërbeni si një shembull i mirë për ata që ju ndjekin.

Bricjapi
Nuk do t’ju dëmtojë që të keni më shumë disiplinë në jetën tuaj, kështu që pse mërziteni kaq shumë nga perspektiva e ndjekjes së rregullave? Nëse thjesht ndryshoni perspektivën, rregullat mund të ndihmojnë për të thjeshtuar jetën tuaj dhe t’ju japin një ide të qartë për rrugën që do të ndiqni.

Ujori
Këshillat që do ju jepni miqve sot mund të mos merren pozitivisht. Mos mendoni se po nënvlerësoheni thjesht sepse nuk po ju falënderojnë. Në aspektin e situatës sentimentale, sot gjërat do të jenë të qëndrueshme.

Peshqit
Energjia juaj është sot e gjallë, duke ju nxjerrë në pah anën artistike. Kjo ndjesi mund t’ju shtyjë përpara, nëse jeni ndjerë të mbërthyer në një rutinë për një periudhë të zgjatur kohe. Mund të ndjeheni më të vlerësuar edhe në shtëpi e punë. Përfitoni nga kjo kohë e veçantë!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pandemia/ Ushtria gjermane stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit

Ushtria gjermane Bundeswehr po stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit me virusin korona. Bundeswehri gjerman në bashkëpunim me Universitetin e Mjekësisë Veterinare (TiHo) në...

Zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut/ Ahmeti: Ja vijat e kuqe që s’i toleroj në koalicion

Politikani shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti, ka folur në lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në vendin fqinj më 15 korrik. I...

Fernando Alonso rikthehet në Formula 1

Fernando Alonso, i shpallur dy herë kampion bote ka vendosur që të rikthehet në Formula 1 me Renault sezonin e ardhshëm. “BBC” raporton se spanjolli,...

Mashtrimi 700 milionë euro me inceneratorët: Si u falsifikua studimi i fizibilitetit

Nga Klodian Tomorri Mashtrimi 700 milionë euro Si u falsifikua studimi i fizibilitetit të inceneratorit për të rritur faturën e buxhetit Një tabelë ekseli me shifra të...

Pandemia/ Rikthehen kufizimet në orar në komunat në veri të Kosovës

Shtabi i Krizave për komunat në Veri të Kosovës ka vendosur të rikthejë ndalimin e lëvizjes nga ora 21:00 deri në 5 të mëngjesit. Gjatë...