E diel, 2 Gusht, 2020
37 C
Tirana

Horoskopi, 10 qershor 2020

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Pandemia/ Rëndohet gjendja shëndetësore e deputetit shqiptar, dërgohet me urgjencë në Turqi

Deputeti Enver Roshi është dërguar mbrëmë me urgjencë drejt Turqisë. Ai ka shfaqur probleme me mushkëritë, dhe për këtë arsye është nisur në Turqi. Numri...

Lubonja: Shqipëria po shkon drejt vendosjes së regjimit autoritar

Analisti Fatos Lubonja, për revistën e njohur franceze “Le Courrier Des Balkans” u shpreh se Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar, drejt regjimit...

Familja Rama me një mesazh të dytë për të afërmit dhe miqtë, ky është vendimi që kanë marrë

Zemra e nënës së kryeministrit Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e trishtë e dha vetë kreu i qeverisë, përmes një...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

‘Bir komunisti’/ Rama i përgjigjet Metës: Të të vijë turp, ti do harrohesh kurse ai jo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se kryeministri është mburrur se është djali i komunistit që vari...

Ndërron jetë nëna e Edi Ramës, kryeministri bën dedikimin prekës

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare e ëma e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. Lajmi është dhënë në rrjetet sociale nga kryeministri, i cili...

Me mijëra persona marshojnë të revoltuar në Gjermani, arsyeja e protestës

Me mijëra vetë marshuan në Berlin të shtunën për të protestuar kundër masave të vendosura në Gjermani për të frenuar pandeminë e koronavirusit, duke...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Dashi
Ju jeni të etur për një ndjenjë motivimi në jetën tuaj. Kaloni kohë me njerëz, të cilët i konsideroni pozitivë dhe që mund të sjellin ndryshim pozitiv në jetën tuaj. Në aspektin sentimental parashikohet të merrni lajme inkurajuese.

Demi
Ju mund të largoni çdo pesimizëm sot duke u përqendruar në një nga marrëdhëniet në jetën tuaj që ju sjell përmbushje. Edhe nëse ky person jeton shumë larg jush, bëni një përpjekje për të zhvilluar një bisedë me të.

Binjakët
Sot do të keni atë kombinim magjik të hijeshisë dhe inteligjencës që ju mundëson të shisni idetë tuaja te më skeptikët. Kjo do të thotë se është një kohë e shkëlqyeshme për të marrë atë që dëshironi.

Gaforrja
Pas një periudhe testuese, por shumë të shkurtër të intensitetit emocional, jeta juaj e përditshme po qetësohet. Ju jeni përsëri në një ritëm të bukur dhe të parashikueshëm. Kthimi në rutinën tuaj është mjaft i mirëpritur dhe do t’ju bëjë të vlerësoni gëzimet e jetës suaj.

Luani
Ju keni një kuptim të mirë edhe për çështjet më të ndërlikuara emocionale, duke ju mundësuar t’i shikoni këto çështje në thellësi dhe pa u mbingarkuar, që do të thotë se mund t’i zgjidhni ato më shpejt dhe me qartësi më të madhe. Sot dikush do të kërkojë ndihmën tuaj për zgjidhjen e një çështjeje.

Virgjëresha

Përpiquni t’i shikoni gjërat nga një perspektivë tjetër. Do të kuptoni shumë gjëra interesante. Kjo vlen edhe për marrëdhënien tuaj në çift. Mos u gënjeni nga ajo që duket e qartë si drita e diellit.

Peshorja
Motivuesi kryesor për ju tani mund të jetë paraja, por a është me të vërtetë ajo që ju nevojitet më shumë në jetë? Kjo është një ditë e mirë për ju, që të realizoni qëllimet tuaja. Pyeteni veten se çfarë do t’ju bëjë vërtet të lumtur.

Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme
Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme

Akrepi
Jo të gjithë dinë të japin vlerësimin aty ku duhet, kështu që nëse mendoni se nuk po respektoheni aq sa duhet, reagoni. Ju mund t’i bëni një shërbim personit tjetër, duke i kujtuar atij se edhe ju jeni pjesë e gjërave.

Shigjetari
Tani për tani, imagjinata juaj duket e errët dhe shumë pesimiste, por në realitet gjithçka do të shkojë shumë mirë. Largoni negativitetin tuaj duke kaluar kohë dhe duke folur me njerëz pozitivë në jetën tuaj.

Bricjapi
Pavarësisht nga ajo që ju nevojitet sot, keni miq që mund t’ju ndihmojnë të realizoni çdo synim. Po kërkoni vendin e përsosur për të shkuar në pushimet tuaja të radhës? Kërkoni një opinion dhe do të gjeni zgjidhje.

Ujori
Ju jeni përpjekur ta injoroni shoqërinë, sepse keni qenë kaq të zënë duke u marrë me aspekte të tjera të jetës, por sot nevoja për t’u ndierë i dobishëm nga shoqëria do të mposhtë më në fund kërkesat tuaja të tjera. Gjithçka që ju duhet të bëni është t’i përkushtoheni një kauze.

Peshqit
Pavarësisht nga qëndrimi jo shumë i gëzuar i një miku, sot do të argëtoheni me të. Ndjenja juaj e humorit ka të ngjarë të jetë mjeti më efektiv drejt ndriçimit të një shkëndijë të vogël në sytë e tij, kështu që inkurajoni të qeshurat në shoqëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vajza ishte në momentet e fundit të jetës, babai tërhiqet zvarrë jashtë dhomës së spitalit

Daily Mail ka publikuar disa pamje tronditëse, ku disa policë anglezë tërheqin me dhunë një baba, jashtë dhomës së vajzës së tij që po...

Të sëmurë, por pa simptoma

Shumë raste të COVID-19 mendohet të jenë të butë, por individët e infektuar me pak ose aspak simptoma të raportuara janë gjithsesi ngjitës dhe...

Rrëzohet aeroplani me 500 kilogramë kokainë, arrestohen 8 persona

Një aeroplan i mbushur plot me kokainë është rrëzuar pak minuta pas ngritjes, në Guinean e Re. Sipas policisë vendase, destinacioni i aeroplanit ishte Australia,...

Maqedonia e Veriut shënon numrin më të lartë të rasteve në katër ditët e fundit

Maqedonia e Veriut ka shënuar një rritje të rasteve të reja me koronavirus në orët e fundit. Sipas Worldometers, në 24 orët e fundit në...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...