E shtunë, 28 Mars, 2020
11 C
Tirana

Hoqi dorë nga statusi mbretëror, ja çfarë bën i ati për Harry-n

Lexo edhe ...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...

Pak ditë më parë u konfirmua zyrtarisht se Harry dhe Meghan kanë hequr dorë nga roli mbretëror, për të jetuar si të pavarur financiarisht në Amerikën e Veriut. Buckingham Palace bëri të ditur se çifti i kanë humbur titujt e tyre mbretëror.

Për rrjedhojë, ata nuk do të marrin më fonde publike për detyrat mbretërore. Referuar këtij vendimi, një reporter pranë pallatit mbretëror, Omid Scobie, ka bërë të ditur se i ati do të vazhdojë t’i ofrojë ndihmën dhe mbështetjen e tij financiarisht.

Princ Charles ka pohuar se do e ndihmojë të birin në mënyrë të pavarur, me të ardhurat e veta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...

Ndërron jetë nga koronavirusi Princeshë Maria Teresa

Ditën e sotme oborri mbretëror i Spanjës është tronditur pasi Princesha Maria Teresa ka ndërruar jetë pas konfirmimit të saj si e prekur nga...

Juventus mer vendimin për pagat e lojtarëve

Lojtarët dhe trajneri i ekipit të parë heqin dorë nga një pjesë e pagës. Kursimi... 90 milion euro. Juventus është skuadra e parë italiane që...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT