E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Hoqi dorë nga statusi mbretëror, ja çfarë bën i ati për Harry-n

Pak ditë më parë u konfirmua zyrtarisht se Harry dhe Meghan kanë hequr dorë nga roli mbretëror, për të jetuar si të pavarur financiarisht në Amerikën e Veriut. Buckingham Palace bëri të ditur se çifti i kanë humbur titujt e tyre mbretëror.

Për rrjedhojë, ata nuk do të marrin më fonde publike për detyrat mbretërore. Referuar këtij vendimi, një reporter pranë pallatit mbretëror, Omid Scobie, ka bërë të ditur se i ati do të vazhdojë t’i ofrojë ndihmën dhe mbështetjen e tij financiarisht.

Princ Charles ka pohuar se do e ndihmojë të birin në mënyrë të pavarur, me të ardhurat e veta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...