E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Hetimet ndaj Napolit për ndeshjen me Juventusin, prokurori merr vendimin

Prokurori i Federatës Italiane, Xhiuzepe Çine, ka urdhëruar mbylljen e hetimeve për Napolin, në lidhje me mos paraqitjen për ndeshjen ndaj Juves në kampionat më 4 tetor të vitit të kaluar, pasi në skuadër kishin rezultuar pozitiv me koronavirus 2 lojtarë.

Pas hetimeve të kryera, është zbuluar se Napoli i ka respektuar të gjitha protokollet e vendosura nga qeveria dhe për këtë arsye nuk është paraqitur në ndeshje.

Thuhet se Napoli ka vepruar në përputhje me protokollin e vendosur nga Ministria e Shëndetësisë më 18 qershor të vitit të kaluar.

Në këtë situatë prokurori Çine ka urdhëruar ndërprerjen e hetimeve për skuadrën e Napolit, duke e konsideruar gjithçka të rregullt.

Më parë është vendosur që ndeshja mes dy ekipeve në kampionat të luhet, por nuk ka ende një datë se kur do të zhvillohet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...