E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Helmimi i nxënësve në Bulqizë, PD fajëson qeverinë: U helmuan me lëndë kimike

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka komentuar ngjarjen e sotme në një shkollë në Bulqizë, ku disa nxënës janë helmuar nga përdorimi i “sapunit 15 lekësh” në orën e lëndës së Artit Pamor.

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Vokshi  shprehet se dhjetëra fëmijë rrezikuan jetën pasi janë helmuar me lëndë kimike.

Sipas saj, Ministria e Arsimit nuk raportuan ngjarjen, duke shtuar se nuk po punojnë për arsimimin e nxënësve por për tenderat korruptive që jepen për infrastrukturën dhe didaktikën mësimore nëpër shkolla, ndërsa akuzon qeverinë dhe ministren Besa Shahini për situatën.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...