E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Hapet me forcë dera e bashkisë së Kamzës, Rakip Suli arrin të futet në zyrë

Pas konstituimit të Këshillit të ri Bashkiak të Kamzës, këshilltarët dhe kryebashkiaku i ri socialist i dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, Rakip Suli janë futur në ambientet e bashkisë. Mbështetësit e Partisë Socialiste kanë thyer bravat e derës dhe janë futur brenda.

Para se të ulej në karrigen e kryetarit, Suli u zotua se do iu shërbejë qytetarëve, të majtëve e të djathtëve. Ndësa u shpreh se qytetarëve të Kamzës u ka munguar shërbimi nga bashkia e Mziut.

Në vendngjarje janë shtuar forcat e policisë së shtetit, ndërsa kujtojmë që Mziu ka deklaruar se nuk do ta lirojë Bashkinë e Kamzës, pasi nuk i njeh zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Po ashtu, iu bëri thirrje demokratëve që të protestojnë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...