E mërkurë, 30 Shtator, 2020
15 C
Tirana

Gruaja nuk ecën dhe nuk flet më, burri: Do t’i shërbej deri në fund (VIDEO)

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Luan Laçi rrëfeu në programin “Historia ime”, në Tv Klan, historinë e tij të veçantë të dashurisë me bashkëshorten Lirie. Ata prej 44 vitesh janë të martuar dhe jeta e tyre ka shkuar shumë mirë, deri në momentin kur zonjës Lirie i bie hemoragji celebrale.

Si pasojë ajo e ka të pamundur të ecë dhe të flasë, por bashkëshorti i saj është ai që po kujdeset për të, që nga viti 2015.

Ai tregon se në fillim ka qenë e vështirë, por tani është mësuar dhe i premton publikisht bashkëshortes, se do t’i shërbej deri sa vdekja t’i ndajë.

Mirela Milori: Një marrëdhënie shumë e vështirë! Unë nuk gjej fjalë të them se sa e vlerësoj këtë që po bën Luan!

Luan Laçi: Mëson njeriu, të mëson nevoja, unë do ta kreh, unë do ta laj, unë do ta fshij, unë do gatuaj, unë do laj rrobat, siç bën një grua. Në vitet e para, unë e kam patur të vështirë për ta bërë këtë punë, por duke ardhur, se e kam detyrim se më ka shërbyer, më ka respektuar njerëzit, më ka pleqëruar dy prindërit. Kam patur prindër të mrekullueshëm, ka rritur dy kalamaj, i ka shkolluar, Kjo dhe nëna ime kanë qenë dy kryesoret, se unë isha i larguar, punoja herë këtu e herë atje.

Mirela Milori:  Kjo që bën ti, që i shërben është një gjë që ndoshta ndonjë burrë tjetër do dorëzohej. Ti më the që unë kështu do të jem deri në fund. Nga të vjen kjo forcë, që përballon këtë lloj jete, se është sfidë e rëndë kjo?

Luan Laçi: Mua kjo më vjen se unë i kam premtuar, nuk jam një njeri të lavdëroj gruan në vitet e para, një vit -dy vjet, por erdhi koha, mbas 44 vjetëve po i them këto gjëra. E kam detyrimin që të zbatoj atë që i kam thënë në fillim fare, që të dua, nuk ta kam me hile, jam i drejtë, i drejtë kam qenë. Çdo gjë, rrogën e kam çuar tek shtëpia, i kam investuar tek kjo dhe kjo ma ka shpërblyer.

Mirela Milori: Deri sa të ndaheni nga kjo botë do jeni bashkë, këtë i premtove?

Luan Laçi: Nuk i dihet asaj, mund të iki unë, mund të iki ajo, mosha çfarë nuk presim ne. Por do t’i shërbej deri në fund./tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...