E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Greqi/ Tre persona humbin jetën gjatë natës nga koronavirusi

Tre persona kanë ndërruar jetë gjatë natës në Greqi, për shkak të koronavirusit.

Sipas mediave greke, bëhet fjalë për një 82-vjeçar në Patras, një 72-vjeçar në Aleksandrupoli dhe një 78-vjeçar në Selanik.

Deri më tani në shtetin fqinj kanë humbur jetën 76 persona nga koronavirusi. Ndërsa numri total i rasteve ka shkuar në 1,735.

Mbi 1,2 milionë njerëz nga e gjithë bota janë prekur nga koronavirusi dhe rreth 70 mijë vetë kanë humbur jetën .

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama paralajmëron poseduesit e mjeteve, “Nuk ka më shaka me kolaudimin!”

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryeministri i vendit Edi Rama ka paralajmëruar të gjithë poseduesit e automjeteve. Ai ka përmendur dhe një shifër; mbi 15...

Tragjike/ Lushnje, 17-vjeçarja humb jetën pasi ra nga pema

Një 17-vjeçare nga Lushnja humbi jetën pasi u rrëzua nga pema Raportohet se kanë qenë familjarët që e kanë dërguar me shpejtësi drejt spitalit të...

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...