E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Greqi/ Hajduti shqiptar përleshet me pronarin që do grabiste

Mediat greke kanë publikuar pamjet e një prej episodeve të vjedhjeve të bandës shqiptare para disa javësh që terrorizoi pronarët e dyqaneve në Greqi. Një nga shqiptarët futej brenda zyrave ose dyqaneve me pretekstin e shpërndarjes së fletëpalosjeve, për të kaluar më pas te hapi i radhës, grabitja. Ndërsa shoku i tij priste jashtë me motor, për t’u larguar me shpejtësi.

Në videon në fjalë shihet pronari i dyqanit që zihet me njërin nga autorët, që tentoi t’i vidhte celularin. I riu shqiptar e shtyn pronarin e biznesit dhe zhduket.

Banda u shpërbë nga Sigurimi i Atikës Verilindore dhe pak ditë më parë, policia publikoi fotografi dhe detaje të tre kriminelëve. Sipas hetimit të policisë, autorët, duke lëvizur me një motor, shkuan në dyqanet ose zyrat e përditshme, të cilat ishin në funksion.

Një nga kriminelët mbeti jashtë dyqanit në gatishmëri, duke siguruar largimin e sigurt dhe të menjëhershëm nga vendi i vjedhjes.

Bashkëpunëtori i tij hyri në dyqan, me pretekstin e shpërndarjes së fletëpalosjeve, të cilat i linte në celularë ose pajisje të tjera elektronike që kishte vënë në shënjestër. Menjëherë më pas, ai i mblodhi ato, duke hequr pajisjen në të njëjtën kohë. 11 raste vjedhje dhe një tentativë grabitje u hetuan nga Sigurimi.

Burimi i lajmit: Law&Order. Përshtati Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...