E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Goditi me gurë në kokë efektivin e FNSH, merret vendimi për punonjësin e Bashkisë

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë ‘arrest shtëpie’ për Pëllumb Isufajn, autorin që goditi me gurë në kokë efektivin e FNSH.

Gjithashtu, është vendosur masa ‘detyrim paraqitje’ për Enkeled Kafranin dhe Lavdmir Zykajn, të arrestuar për tubim të paligjshëm.

Mësohet se 56-vjeçari Pëllumb Isufaj që sipas policisë është me detyrë inspektor mjedisi në Bashkinë Mallakastër, është edhe me precedentë të mëparshëm penal, shkruan Neësbomb.al

Ai është arrestuar në maj të vitit 2017, ku mbante postin e përgjegjësit të zyrës përmbarimore Fier.

Isufaj i kishte kërkuar një personi ryshfet me qëllim për të mos ekzekutuar një vendim gjyqësor.

Arrestimi i tij asokohe është bërë pasi akuzohej për veprën penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...