E premte, 10 Korrik, 2020
34 C
Tirana

Gjyqi ndaj Agon Channel i humb shtetit më shumë se 100 mln euro? Flet Rama

Më të lexuarat

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

PS do të bashkëpunojë me LSI? Majko flet për koalicionet

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, i ftuar në "Repolitix", ka shmangur pyetjen nëse  Erion Veliaj do të jetë pasardhës i Edi Ramës. Ministri zgjodhi...

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me lajmin e bujshëm se humbja e gjyqit ndaj biznesmenit italian Francesco Becchetti i ka shkaktuar shtetit shqiptar më shumë se 100 milionë euro.

Vendimi thuhet se është marrë më 24 prill në një proces të zhvilluar në Gjykatën e Arbitrazhit Ndërkombëtar (ICSID) në Uashington.

I pyetur nga gazetari Bejtja në studion e “Opinion”, kryeministri Rama nuk e mohoi, por as nuk e pohoi këtë lajm:

“Në arbitrazh ka një klauzolë konfidencialiteti që deri në mbarim të procesit, palët nuk shprehen. Ka një klauzolë konfindecialiteti që i obligon palët të mos shprehen pasi është gjykata që në përfundim të procesit do të shprehet. Për momentin kemi portalet”, ka thënë shefi i qeverisë, duke lënë të kuptohet se nuk ka ende një vendim përfundimtar.

Lexo edhe :   Kërkesat e opozitës së re/ Rama: Mbështesim hapjen e listave (VIDEO)

Ditën e djeshme ka pasur reagime të shumta nga personazhe publikë, mes tyre edhe gazetarja e televizionit të mbyllur Agon Channel, Sonila Meço, e cila tha se ky dëm shkon në kurriz të të gjithë shqiptarëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

VIDEO/ Policët serbë godasin me shkopinj gome dhe shkelma mbi protestuesin

Edhe pse protestat në Serbi kanë përfunduar, në rrjetet sociale vijojnë të publikohen video ku shihet dhuna brutale e milicisë serbe ndaj qytetarëve. Siç shihet...

Lajm i keq për Real Madrid, Zidane humb titullarin

Një lajm i keq vjen për skuadrën e Real Madrid, teksa mbrojtësi Marcelo mund të humbë sezonin si pasojë e një dëmtimi. Mbrojtësi i krahut...

Gjendja e jashtëzakonshme në Itali mund të zgjasë edhe pas korrikut

Kryeministri italian, Giussepe Conte, shprehet se gjendja e jashtëzakonshme e vendosur që prej muajit mars do të vazhdojë edhe përtej 31 korrikut. “Bazuar në situatën...

Rritja e rasteve/ Pipero: Po dominojnë moshat e reja

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, ka folur lidhur me rritjen e numrit të rasteve të reja me koronavirus në ditët e fundit. Sipas tij, në numrat...

E premtja e zezë për Serbinë, regjistron numër rekord viktimash nga pandemia

Serbia ka regjistruar sot një bilanc tragjik të numrit të personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi. Kryeministrja Ana Brnabiç tha se gjatë 24 orëve...