E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Gjykata lë në burg 3 protestues, Balliu-Ramës: Do kesh luftë!

Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për 6 të ndaluarit në protestën e 21 Marsit. Gjykata dha masën “arrest me burg” për 3 nga protestuesit e Astirit, ndërsa për tre të tjerë dha masën “arrest shtëpie”.

Konkretisht, në burg janë lënë Emiljano Mustafa, Mariglen Doçi dhe Dorjan Protoduari.

Ish-deputetët Spaho, Balliu dhe Braimllari e kanë cilësuar masën si një vendim tërësisht politik.

“I shpalle luftë Unazës me masën e Protoduarit, luftë do kesh. Ji i përgatitur, do të ndjekim dhe do të protestojmë ndaj teje kudo që të jesh, në kafe, dreka apo zyrë. Do të përgjigjemi me të njëjtën dhunë që po përdor ndaj qytetarëve shqiptarë, vendimi është tërësisht politik. Le të na fusi në burg të gjithëve, prapë do protestojmë ndaj tij, edhe në burg”, tha ish-deputeti Klevis Balliu./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...