Kryesore

Gjykata e Apelit jep vendimin, ish-deputeti i PD-së fiton lirinë

               Publikuar në : 15:24 - 11/07/19 Enno

Gjykata e Apelit vendosi detyrim paraqitje për ish-deputetin demokrat, Bardh Spahia, duke e liruar atë plotësisht. Më parë, ish-deputeti ndodhej nën masën e sigurisë “arrest shtëpie”, vendim ky i dhënë nga shkalla e parë në Shkodër.

Mbi të rëndojnë tri vepra penale “kundershtim i punonjësve te policiseë “shkatërrim i pronës me zjarr” dhe “mosbindje ndaj punonjësve të policisë”.

Avokatët mbrojtës, Ivi Kaso dhe Ledi Nurja hodhën poshtë akuzat e prokurorisë, ndërsa prokurori i apelit, Brahim Dragjoshi kërkoi të lihet në fuqi masa “arrest shtëpie”, por Gjykata mori vendimin të lirojë.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT