E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Gjermani: Makina përplas për vdekje dy persona, plagosen dhjetra të tjerë

Të paktën dy persona janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pasi u goditën nga një makinë në një zonë pedonale të qytetit Trier të Gjermanisë perëndimore, thanë zyrtarët.

Policia thotë se shoferi, një 51-vjeçar nga rajoni, është arrestuar. Rrethanat e incidentit nuk janë ende të qarta, teksa olicia u ka thënë njerëzve të shmangin zonën, shkruan BBC.

Një dëshmitar i cituar nga gazeta Trierischer Volksfreund, tha se një ”Range Rover” me ngjyrë gri të errët po lëvizte me shpejtësi të lartë.

Pamjet nga vendi i ngjarjes treguan furgonë policie dhe automjete të tjera emergjence të parkuara në një rrugë të gjerë tregtare pranë portës Porta Nigra të qytetit.

Kryebashkiaku Wolfram Leibe tha se të paktën 15 njerëz ishin plagosur, njoftoi transmetuesi publik SWR.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...