E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

“Gjendja po rëndohet”, Kryeministri i Kosovës bën publik vendimin që sapo mori

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, pas përfundimit të takimit të Këshillit të Sigurisë, bëri publik vendimin që sapo mori.

Hoti bën me dije se qeveria ishte mes dy skenareve:

1. Të shtohen masat.

2. Të shpallet gjendja e jashtëzakonshme.

Kryeministri deklaroi se u përzgjodh opsioni i parë, ai i shtimit të masave.

“Siç e keni parë nga shifrat, gjendja po rëndohet. Jemi në limitet e kapacitetit. Jemi duke krijuar kapacitete shtesë. Menjëherë sot do të votojmë një listë të gjatë shtesë të propozuar nga IKSHPK dhe Ministria e Shëndetësisë.

Ministria e Financave ka dhënë 9.2 milionë euro. Masat shtesë që do të propozohen sot në mbledhjen elektronike të Qeverisë do të jenë më shumë rigoroze”, u shpreh Hoti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...