E premte, 22 Janar, 2021
7 C
Tirana

Thoshte se virusi është mashtrim dhe u infektua me qëllim, i riu në SHBA e pëson keq

Një i ri, rreth të 30-tave, në SHBA, mendonte se koronavirusi është një mashtrim dhe thuhet se ai u infektua qëllimisht në një nga të ashtuquajturat “festa COVID”.

Organizime të tilla kanë nisur që të mbahen në vende të ndryshme në SHBA, ndërsa njerëzit rrezikojnë jetën për të parë nëse koronavirusi është i vërtetë apo jo.

Këto lloj festash absurde organizohen nga dikush që është diagnostikuar me COVID-19 dhe në to marrin pjesë persona të shëndetshëm për të parë nëse mund ta marrin virusin.

Ndërkohë i riu në fjalë, e ka pësuar shumë keq!

Raportohet se ai u sëmur rëndë dhe më pas ndërroi jetë në Spitalin Methodist Healthcare në San Antonio, Teksas.

Dr. Jane Appleby, drejtuesja e spitalit ku ai mori kujdes shëndetësor tha se fjalët e fundit të pacientit ishin: “Kam bërë gabim. Mendova se ishte mashtrim, por nuk është”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...