E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Gjaku shkon me gjak”/ Xhaxhai i Klodian Rashës lajmëron hakmarrjen për nipin

Xhaxhai i të riut Klodian Rasha, i cili u vra orët e para të mëngjesit të sotëm në Tiranë nga policia, ka thënë se do të bëjë vetëgjyqësi nëse ngjarja nuk zbardhet.

Në një intervistë për “Open”, Rasha tha se gjaku shkon me gjak dhe se nuk ka rrugë tjetër nëse nuk shikon drejtësi nga ana e autoriteteve.

Sipas Hasanit, nipi i tij kishte probleme me nervat por nuk ishte problematik në shoqëri.

Duke mos e zbardh këtë çështje sherri mbetet i hapur. Nuk e di nëse ka qenë një gabim. Fatkeqësi e djalit tonë. Ma merr mendja që edhe atij policit. Se nuk është policia për të vrarë njerëzit. Nuk mund të flas më shumë. Edhe për atë më vjen keq. Nuk jemi njerëz që ne të futemi në sherr. Sjemi mësuar. Ne jemi mësu me i ndalu jo me i hapur sherret.” tha Hasani.“Nëse kjo punë nuk do të zbardhet. Atëherë nuk do të garantojë, se unë jam vetë i pesti vlla dhe kam 5 djem. Nuk e di se ku përfundon. Gjaku shkon me gjak. Kjo punë nuk duhet të lihet. Kjo është gjë që ndodhi. Të paktën ta dimë si dhe pse u bë.”, tha Rasha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...