E martë, 19 Janar, 2021
-2 C
Tirana

Gazetarit grek i vendosin bombë në makinë (VIDEO)

Një gazetari në Greqi i është vendosur bombë në mjetin e tij. Shpërthimi i fuqishëm ndodhi në mbrëmje, jashtë studiove televizive të stacionit ‘E’ .

Lënda shpërthyese ishte vendosur në makinën e gazetarit dhe punonjësit të stacionit “E”, George Sfakianakis, i cili në momentin e shpërthimit po montonte shfaqjen e Menios Fourthiotis “Prova të Drejta”.

Mediat në Greqi raportojnë se zhurma nga shpërthimi ka qenë e fortë, megjithatë nuk u raportuan të lënduar.

Giorgos Sfakianakis, duke folur për “Protothema.gr”, deklaroi se ndoshta nuk ka qenë ai shënjestra e sulmit, por prezantuesi i emisionit, Menios Fourthiotis. Ndërkohë policia vijon punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...

Skandal/ Pacienti shkon të shërohet në Covid 1 por vdes dhe grabitet në spital

Pas sanitares Tire Alldervishi që punonte në spitalin Covid 2 e cila zhvati nga paratë vajzën e një pacienteje me koronavirus, emisioni Stop në...

Artan Hoxha thirrje SPAK-ut: Jepi drejtim dosjes së ekzekutimit të Artan Santos

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ka bërë thirrje Prokurorisë së Posaçme (SPAK) që të zbardhë ekzekutimin e Artan Santos, drejtuesin e bankës Credins, të...

Dëgjohen dy shpërthime të fuqishme në Lezhë

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën dhe Shëngjinin mbrëmjen e sotme, me një diferencë kohore prej 1 minuti nga njëra-tjetra. Shpërthimi i parë është...

Aleksei Navalni, një rival serioz apo opozitar i “kontrolluar” nga Putin

Aleksei Navalni është opozitari më guximtar në Rusi, që i kundërvihet regjimit autokratik të Vladimir Putinit. Juristi 44-vjeçar ka mbi 4 milion ndjekës në...