Gazetarit grek i vendosin bombë në makinë (VIDEO)

Një gazetari në Greqi i është vendosur bombë në mjetin e tij. Shpërthimi i fuqishëm ndodhi në mbrëmje, jashtë studiove televizive të stacionit ‘E’ .

Lënda shpërthyese ishte vendosur në makinën e gazetarit dhe punonjësit të stacionit “E”, George Sfakianakis, i cili në momentin e shpërthimit po montonte shfaqjen e Menios Fourthiotis “Prova të Drejta”.

Mediat në Greqi raportojnë se zhurma nga shpërthimi ka qenë e fortë, megjithatë nuk u raportuan të lënduar.

Giorgos Sfakianakis, duke folur për “Protothema.gr”, deklaroi se ndoshta nuk ka qenë ai shënjestra e sulmit, por prezantuesi i emisionit, Menios Fourthiotis. Ndërkohë policia vijon punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.