E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Gabimi i rëndë i la pas hekurave, cilët janë shqiptarët që “braktisën” familjet dhe fëmijët

Autoritetet franceze kanë lënë në burg 4 shqiptarë, të akuzuar për një sërë vjedhjesh. Ata akuzohen për 30 grabitje të kryera në nga fillimi i vitit në zonën e Aude. Ata u gjykuan në praninë e një përkthyesi shqiptar. Shqiptarët të moshave nga 23 deri në 29 vjeç u paditën për “vjedhje të rëndë “, raporton ladepeche.fr. 

Sipas informacionit, dy nga të dyshuarit u dërguan në burgun e Carcassonne dhe të dy të tjerët u dërguan në qendrat e burgjeve të Seysses (Haute-Garonne) dhe Béziers (Herault).

Profili i katër të dyshuarve shqiptarë

Dhurin Çiku, 26 vjeç, nuk është i martuar. Familja e tij jeton në Shqipëri, dhe ai erdhi në Francë për të ikur në Anglinë.

Albert Cuni, 29 vjeç, i martuar prej 5-vitesh dhe është baba i dy fëmijëve të vegjël. Gruaja e tij, dhe fëmijët janë ndihmuar nga këshilli i departamentit të Heraultit dhe jeton në Montpellier. dhe virgjëresha.

Maki Nazemllari, 29 vjeç, nuk është i martuar. Ai ka jetuar prej muajsh në Carcassonne, dhe qëllimi i tij ishte t’i bashkohej familjes në Angli.

 Erald Gjurra, 23 vjeç, ka qenë në Francë për gati pesë vjet dhe është baba i një fëmije.

Të gjithë shqiptarët pritet të dalin përpara gjykatës penale në Francë për t’u njohur me masën e sigurisë.  TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...