E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Frikë prej pandemisë, s’do ta besoni se çfarë maske ka mbajtur Maradona në një ndeshje

Gjatë këtyre muajve ku bota është mbërthyer nga pandemia e koronavirusit, personazhe të ndryshme si nga bota e show-bizzit, sportit, por edhe pasanikë të ndryshëm kanë marrë disa masa, të cilat në dukje janë qesharake.

Ka nga ata që kanë bërë maskën me flori, por Diego Maradona ka pikasur me një maskë të veçantë.

Legjenda argjentinase po drejtonte ekipin e tij Gimnasia La Plata, në një ndeshje kundër San Lorencos, ku ka rënë në sy me paraqitjen e tij. Kaq ka mjaftuar që të merrte vëmendjen e rrjetit.

Maradona është shfaqur me një maskë që i mbulonte të gjithë pjesën e përparme të fytyrës. Siç duket, frika është e madhe, dhe ai ka zgjedhur në këtë formë që të mbrojë veten e tij. Menjëherë në rrjet tifozët kanë filluar ta tallin, duke e krahasuar me një astronaut të filmave vizatimorë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...