E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Foto/ Tritol makinës së blinduar në Tiranë, si i shpëtoi pronari atentatit

Më të lexuarat

Një makinë tip “Mercedes Benz S Class” u hodh në erë mëngjesin e të premtes me eksploziv C4, por pronari, Artion Bylyku, i cili në atë moment po hapte derën e automjetit, nuk pësoi lëndime. Ngjarja ndodhi në rrugën “Siri Kodra” në kryeqytet.

Sipas njoftimit të policisë, shpërthimi i fuqishëm ka ndodhur nga aktivizimi në distancë i një sasie të konsiderueshme eksplozivi C4, që ishte vendosur në pjesën e përparme të makinës. Mirëpo, ekspertët e kriminalistikës zbuluan edhe një tjetër sasi eksplozivi që ndodhej në pjesën e pasme, poshtë bagazhit, por që nuk ishte aktivizuar.

52-vjeçar u mor në pyetje nga oficerët e Krimeve të Rënda, i cili shpëtoi pa lëndime serioze, për shkak se automjeti i tij ishte i blinduar.

Ekspertët e Xhenios bënë shpërthimin e kontrolluar të pjesë së mbetur të tritolit dhe më pas kryen veprimet e tjera hetimore në vendin e ngjarjes. Ndërkaq, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, duke sekuestruar fillimisht pamjet e kamerave të sigurisë përreth zonës ku ndodhi shpërthimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...