E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

FOTO/ 84-vjeçarja shqiptare mposht koronavirusin

Më të lexuarat

Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se një tjetër paciente ka lënë spitalin Infektiv, pasi është shëruar nga koronavirusi.

Përmes një postimi në Facebook, Manastirliu njofton se bëhet fjalë për nënë Rukijen, 84 vjeçe. Ministrja ka shpërndarë edhe një foto të momentit kur e moshuara lë spitalin.

Sipas saj, në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shëruar 8 persona nga koronavirusi. Ndërsa ka shkuar në 154 numri total i personave që kanë mposhtur COVID-19.

Postimi i plotë:

Nënë Rukija plot 84 vjeç ka lënë spitalin #Infektiv e shëruar nga 🤜#COVID19🤛
8 pacientë janë kthyer në shtëpi në 24 orët e fundit ✅

Deri tani 154 qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur #covid19

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Thoshte se virusi është mashtrim dhe u infektua me qëllim, i riu në SHBA e pëson keq

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...

Sistemi proporcional rajonal, kërkohet garanci për pragun zgjedhor

Deputeti Myslym Murrizi ka kërkuar garanci nga mazhoranca, që pragun kombëtar duhet të jetë natyral në çdo qark, në mënyrë që të mos ikin...

Dita e Bastijës/ Meta letër Macron: Mbështetja e Francës, motivim për përmbushjen e reformave

Presidenti Ilir Meta ka uruar homologun e tij francez, Emmanuel Macron, me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Kreu i shtetit shpreh...

Komisioni i Ligjeve/ PS: Pragu elektoral të zgjidhet në formulimet e Kodit Zgjedhor

Ka rinisur mbledhja e Komisionit të Ligjeve për ndryshimet Kushtetuese në lidhje me pragun elektoral, koalicionet si edhe listat e hapura. Relatorja nga mazhoranca për...