E diel, 5 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Fati, dashuria, jeta. Ja çfarë thotë horoskopi për ty sot

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Dashi

Një e martë e vështirë për Dashin, edhe nëse është një ditë që duhet festuar apo duhet pushuar në shtëpi apo në një vend të këndshëm. Hëna nuk do jetë aspak favorizuese për ju. Pasdite do gjendeni gjithë kohës mes semaforit të verdhë dhe të kuq, asnjë moment nuk do kapni një semafor jeshil, prandaj përgatituni për siklete dhe momente të pakëndshme.

Demi

Ndodh që njerëzit dinamikë si puna juaj duhet të rishqyrtoni axhendën e angazhimeve për të ruajtur shëndetin. Udhëtoni, argëtohuni me miqtë, shkoni atje ku ju dëshiron zemra, por mos e lini pas dore trupin tuaj! Dikush, mbase vjehrra ose një i afërm tjetër, do të përpiqet të fusë hundët në punët e shtëpisë suaj, kjo do ju shqetësojë shumë.

Binjakët

Jeta shoqërore dhe miqësitë do jenë mjaft të gjalla dhe të dobishme: Do të jeni konstruktiv dhe i kthjellët në çështjet praktike, duke zgjidhur kështu disa situata problematike. Gadishmëria juaj do t’ju lejojnë të bëni takime interesante dhe të këndshme.

Gaforrja

Hëna do ju kthejë shpinën dhe një ngjarje e papritur mund të ju vërë në vështirësi. Duhet të zgjidhni se çfarë ka përparësi dhe rëndësi për ju dhe të veproni.  Marsi ju mbron dhe ju jep energji, mos e harxhoni për arsye të parëndësishme, merruni me gjëra të dobishme për të patur rezultate të kënaqshme. Do zbuloni se çfarë është e gabuar dhe jo e drejtë në dashuri.

Luani

Ditë e këndshme sidomos për marrëdhëniet me njerëzit. Nëse do udhëtoni përgatituni për takime të reja që do të jenë interesante dhe argëtuese. Disa ndryshime priten në marrëdhënien tuaj me partnerin.

Virgjëresha

Do jetë një e martë e bukur dhe me disa evente që do ju sjellin shumë kënaqësi. Miqtë do të japin kontributin e tyre dhe i dashuri juaj do të përmbushë çdo kërkesë apo dëshirë tuajën. Kujdes mund të përballeni me disa shqetësime fizike.

Peshorja

Hëna dhe Venusi ngrohin zemrën tuaj, nëse jeni në çift. Fantazia juaj do jetë e shfrenuar dhe do kaloni momente të bukura dhe erotike me partnerin. Merrni kohë për t’i kushtuar rëndësi hobit tuaj të preferuar.

Akrepi

Me Hënën në shenjën tuaj, gjithçka do të shkojë mirë! Shëndeti juaj mbrohet nga pozicione të mira planetare, asnjë sëmundje nuk do ju shqetësojë këtë ditë të dytë të qershorit. Mirëkuptimi me të dashurin tuaj do të pasurohet me dialog dhe interesa të reja.

Shigjetari

Një ditë disi e çuditshme, pa efekte planetare domethënëse në qiellin tuaj; e vetmja që të mban të fortë është Hëna. Do jeni të mbushur me ndjesi të këqija. Për ata që kanë pësuar kohët e fundit një zhgënjim sentimental, ajri është melankolik dhe nuk do gjeni mbështetjen e askujt dhe asnjë shpatull për të qarë.

Bricjapi

Planetet po ju njoftojnë për një rivalitet delikate midis miqve dhe dashurisë; me pak fjalë, ndjenjat sot janë të frikësuar. Edhe paraja mund të jetë një burim tensioni dhe shqetësimi. Do përballeni me disa shenja inkurajuese në orët e vona të pasdites, me kalimin e Hënës në Akrep.

Ujori

Nëse e nisni diçka mbarë, është gjysma e punës, prandaj përvishni mëngët dhe përpiquni të nxirrni më të mirën nga kjo ditë e zënë. Projektet do jenë fitimtare. Në dashuri çdo gjë do varet nga ju. Do dëshironi liri dhe pavaresi, por nëse insistoni të ndiqni idetë tuaja, herët apo vonë do përfundoni të zënë me partnerin.

Peshqit

Do jetë një ditë e shkëlqyer dhe me entuziazëm do kryeni të gjitha detyrat personale dhe familjare. Një ndihmë të madhe do ju japë edhe Marsi në shenjën tuaj dhe Hëna në Akrep. Një darkë apo ngjarje shoqërore për të mos humbur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja e maskës është mënyra më e mirë për...

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e...

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...