E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 18 korrik 2021

La Gazzetta dello Sport:

 • Merkato Inter dhe Juve/ Dy “Po” nga Nandez dhe Lokateli
 • Brahim Diaz studion 10-ën, Zhiru sfidon mallkimin e 9-ës

Corriere dello Sport:

 • Ikardi/ Juve më merr/ Nëse Mbappe ikën te Reali, i mundshëm shkëmbimi me CR7
 • Inter/ Surpriza Santriano
 • Milan i bukur dhe i karikuar
 • Lacio, timbri i Sarrit

AS:

 • Pedri është Ar
 • Varan duket jashtë Madridit
 • Magji e Vershtapenit dhe Alonsos në garë të shkurtër

Mundo Deportivo:

 • Opsioni Johan Krujf
 • Japoni -Spanjë 1-1/ Pedri zgjon ekipin olimpik

L’Equipe:

 • Varan/ Djajtë në zemër

/Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...