Ekonomi

Euro i palëvizshëm kundrejt lekut. Dobësohen valutat e tjera

               Publikuar në : 17:52 - 07/05/19 M. S

Referuar të dhënave të Credins Bank, Euro vazhdon edhe sot të jetë i palëvizshëm në kuotën e 123 lekëve. Nga ana tjetër, kemi një rënie të lehtë të monedhave të tjera kryesore të tregut, konkretisht një zbritje prej 0.2 pikë për Dollarin Amerikan, i cili kap vlerën e 109.6 lekëve.

Franga Zvicerane ka pësuar një rënie me 0.5 pikë, duke u kuotuar sot me 107.5 lekë.

Ndërkaq Paundi Britanik ka ulur vlerën e tij me 0.3 pikë, duke u këmbyer sot me 143.7 lekë.

Për sa i përket Dollarit Kanadez ka mbetur i pandryshuar në vlerën e 81.3 lekëve, sikurse ditën e djeshme. Sakaq rënie ka shënuar dhe Dollari Australian me 0.3 pikë, duke kapur vlerën e 76.7 lekëve. /SCAN

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT