E premte, 3 Dhjetor, 2021
10.5 C
Tirana

Emri/Tritol banesës në Vlorë, zbulohet pista ku po hetohet

Gjatë natës, një shpërthim i fuqishëm ka tronditur banorët në qytetin e Vlorës. Shpërthimi është dëgjuar në lagjen ‘Rilindja’, në banesën e shtetasit F. Osmenaj. Një sasi tritoli ka shpërthyer në ambientet e jashtme të shtëpisë, duke shkaktuar dëme materiale.

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se policia ka këqyrur vendin, si dhe ka marrë pamjet e kamerave të sigurisë, me qëllim zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Në bazë të informacioneve paraprake, mendohet se shkak kanë qenë konfiktet e hershme që famija ka pasur për shkaqe pronësie.

Njoftimi i policisë:

Më datë 30.03.2019, në lagjen “Rilindja” Vlorë, ka ndodhur një shpërthim. Dyshohet me lëndë eksplozive në oborrin e shtetasit F.O.

Si pasojë e shpërthimit, nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme të vogla materiale.

Policia vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes, dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...