E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

EMRAT/ Shkatërrohet banda kriminale në Itali, arrestohen mbi 90 shqiptarë

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Policia italiane ka shkatërruar një bandë kriminale e cila merrej me trafik ndërkombëtar të kokainës, heroinës dhe marijuanës.

Sipas mediave italiane, lëndët narkotike importoheshin në Itali nga Shqipëria, Turqia, Holanda, Spanja, Belgjika, Kosova, Maqedonia, Kroacia, Franca, Gjermania dhe Kosova.

Operacioni i titulluar “Karaburun” përfundoi me arrestimin e 237 personave, mbi 90 prej të cilëve ishin nga Shqipëria. Banda kriminale drejtohej nga Francesco Abbruzzese, Giovanni Guidi Antonio Angelo Pelle, Massimo Albanese si dhe nga vëllezërit shqiptarë Edmond e Alfred Beqiri dhe Ndue Sokoli, Prine Dobroshi e Arben Velikp.

Shqiptarët e proceduar:

Ago Branoj
Adrian Aliraj
Klodyan Baja
Olsi Baja
Fatjon Baja
Jenla Bashaj
Engjell Begaj
Andi Begu
Lorenc Beqiraj
Alfred Beqiri
Edmond Beqiri
Luan Biberaj
Flamus Capollari
Uran Cucaj
Ledian Culli
Ilirjan Dashi
Elvis Dinushi
Hyqmet Domi
Elton Dragoshi
Kujtim Drazhi
Neritan Drazhi
Arben Elezaj
Shkqetim Elezi
Ali Enveri
Julian Flamuraj
Aleksander Frroku
Marenglen Halka
Edison Haxhiraj
Edmond Haxhiraj
Emiliano Haxhiraj
Bashkim Hajdini
Klajdi Ismail Hasani
Arson Hyseni
Erjona Hyseni
Jasin Hyseni
Ruzhdjie Hyseni
Ibrahim Hoti
Artur Hoxha
Nevrus Hoxha
Saimir Hoxha
Ylli Hoxha
Shpetim Ignatiuk
Albert Isu
Dritan Jahelezi
Erlis Jesku
Julian Kajdo
Fathbardh Kapllanaj
Valbona Kazanxhi
Valmir Kola
Oltion Lala
Kleanthi Latifaj
Daniel Likaj
Sandri Licaj
Spartak Likaj
Ludovic Malevi
Argon Maskaj
Lefter Maskaj
Zamir Matoshi
Elidon Mangaj
Erjon Mangaj
Arjian Mucaj
Roland Murataj
Fatmir Musai
Denis Myftiu
Denis Nasu
Kristaq Pelari
Eduart Premtaj
Ardjan Prendi
Nikoll Prendi
Ardiana Prendi
Arjan Prifti
Dritan Prifti
Mikelm Qata
Lorenc Sadikaj
Ahmet Shehu
Ndue Sokoli
Lulezim Tahirllari
Mondi Tahirllari
Eduart Toshkollari
Halil Tota
Enkelejd Var
Myftar Muco Veizo
Arben Ali Veliko
Artan Xhixha
Roland Xhixha
Niko Yzeiri
Armando Zanaj
Pilo Zanaj
Valentina Zanaj
Ermal Zjkaj

Lexo edhe :   Mosmbajtja e maskës: Gjobiten 644 persona, 9 të shoqëruar
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...