E mërkurë, 28 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Elvis Sina analizon Superligën

Tashmë që po pajiset me licencën e UEFA pro, si certifikimi më i lartë për trajnerët në Europë, Elvis Sina e sheh kampionatin me sytë e një tekniku. Sipas tij, merita është e Egbo.

Por ashtu si Egbo, edhe Sina ka rezerva për lojën e bardhebluve.

Partizani po zhgënjen dhe Sina e ka parë këtë edhe në deklaratat e trajnerit Sormani, i cili para ndeshjes me Teutën tha se ekipi i tij do të respektojë kampionatin, shkruan “tvklan.al”.

Kujtojmë se Orges Shehi mori një barazim në ndeshjen e tij të parë në drejtim të Kukësit.

Kukësi, përveç konsolidimit të vendit të dytë, nuk do të reshtë sulmin për kreun e renditjes dhe titullin kampion.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...