E martë, 21 Shtator, 2021
26 C
Tirana

Vllaznia-Tirana/ Meta zbret në fushën e lojës, plasin thirrjet “Rama ik”

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka qenë i pranishëm në Shkodër, ku ka ndjekur derbin e Shqipërisë Vllaznia-Tirana.

Para fillimit të ndeshjes së basketbollit, Kreu i Shtetit ka zbritur në fushën e lojës dhe i ka dhuruar një buqetë me lule Profesor Bledar Gjecaj, në kuadër të 50-vjetorit të tij të lindjes.

Ndërkohë… siç mund ta dëgjoni edhe në videon e mëposhtme kanë plasur thirrjet “Rama ik”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tensionohet situata/ Vazhdon bllokimi i rrugës afër pikës kufitare në Jarinje

Qeveria e Kosovës nisi dje me zbatimin e reciprocitetit, duke vënë targa të përkohshme për mjetet me targa të Serbisë që hyjnë në territorin...

Putin porositi vrasjen e ish agjentit të KGB-së? Hetimet nxjerrin të vërtetën

Gjykata Evropiane për të Drejtat e Njeriut, ka gjetur se Rusia ishte përgjegjëse për vrasjen e Aleksandër Litvinenkos. Litvinenko, një ish-spiun rus i cili...

Masa e targave, si akt fuqie i gjithanshëm

Nga: Mentor Nazarko Fillimi i jetësimit nga Kosova të një mase reciprociteti vendosja e targave të përkohshme kosovare për automjetet me targa serbe, është një...

Intelektualja serbe: Kosova është e pavarur, s’di pse bëhet problem për targat

Pas vendimit të qeverisë së Prishtinës për të vendosur reciprocitetin për targat e automjeteve serbe që hyjnë në territorin e Kosovës, janë ngritur një...

Kanada/Trudeau qëndron në pushtet, por liberalët nuk arrijnë shumicën

Partia Liberale e Justin Trudeau ka fituar ngushtë zgjedhjet në Kanada, por nuk arriti të sigurojë shumicën. Kjo është fitorja e tretë në zgjedhjet federale...