E shtunë, 26 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Eliminimi i biznesmenit/ Hoxha: ‘Miku’ që të donte ‘të mirën’, ka marrë nën kontroll bankën tënde

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Një nga atentatet më të bujshme në Tiranë, është ai i kryer ndaj bankierit të njohur Artan Santo. Vrasja është kryer më 26 qershor të vitit 2014. Ekzekutimi i një prej personave më të fuqishëm në vend, u krye në orët e para të ditës nga dy vrasës me motor, të cilët ende sot nuk janë identifikuar.

Sot bëhen 6 vite nga vrasja e bankierit Artan Santo, vrasje që ende nuk është zbardhur nga policia, dhe asnjë autor nuk është vënë para drejtësisë.

Gazetari Artan Hoxha e ka rikthyer edhe një herë në fokus këtë çështje. Ai hedh ‘shashkën’ e radhës, teksa shkruan se vrasësit e vërtëtë vazhdojnë të jetojnë të lumtur, pasi i kanë larë duart nga njollat e gjakut. Sipas tij, asgjë nuk ka ndryshuar, ndërsa autorët ende janë të lirë.

Statusi

Fiks, si sot 6 vite me pare…
Asgje nuk ka ndryshuar qe nga ajo dite. Nje tjeter “çun Tirane”, por jo çun Kombinati, çun Blloku, vazhdon te jete ne pushtet. Ai miku tjeter, qe thoshte se ta donte “te miren”, e ka marre nen kontroll te plote banken tende…
Vrasesit!!!!
Ah vrasesit?!
Ata qe terhoqen kembezen, ate mengjes te nxehte qershori, mbase mund ti kesh pare gjekundi, andej, udheve te ferrit.
I nisen pas teje per ne boten tjeter, per te fshehur gjurmet dhe per te keputur zinxhirin e provave, qe te çonin drejt vrasesve te vertete.
Vrasesit e vertete, ATA qe urdheruan, dhe perfituan direkt nga ajo ngjarje, vazhdojne te jetojne “te lumtur” , pasi i kane lare duart nga njollat e gjakut…
Asgje nuk ka ndryshuar, fiks si 6 vite me pare…

Lexo edhe :   “Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...

Në ndjekje të Talo Çelës, dështon një tjetër operacion i policisë

Dështon një tjetër operacion për kapjen e Talo Çelës, i kërkuar për grabitjen e Rinasit. Bëhet me dije se FNSH ka kryer një aksion mëngjesin...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

Apeli i Yuri Kim për 5 qershorin, Rama: Për ambasadorët flas kur jam me ta

Pas përfundimit të mbledhjes me drejtorët e qarkut në Vlorë, Edi Rama komentoi deklaratën e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim. Kjo e fundit i rikujtoi...

“Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha”, Rama i përgjigjet Berishës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Sali Berishës, se kreu i qeverisë hoqi dorë nga kandidimi në Durrës pasi mori vesh se...