E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Eleminimi i biznesmenit në Laç, policia shpall në kërkim babë e bir

Policia e Laçit ka identifikuar dy atentatorët që dyshohet se kanë ekzekutuar biznesmenin Rakip Rroli në Sanxhak të Laçit. Të shpallurit në kërkim nga policia janë Skënder Lika dhe djali i tij. Hetimet janë përqendruar në konfliktet që mund të kenë pasur djemtë e biznesmenit Rakip Rroli në qytetin e Laçit.

55-vjeçari Rakip Rroli është ekzekutuar me breshëri plumbash nga dy persona të cilët në momentin kur kanë kryer krimin, ishin duke lëvizur në këmbë.

Biznesmeni i materialeve të ndërtimit po lëvizte me makinë luksoze tip “Audi Q7” në momentin që është qëlluar për vdekje. Hetimet janë përqendruar në konfliktet që mund të kenë pasur dy djemtë e biznesmenit Rakip Rroli. Emiljano dhe Isuf Rroli, mësohet se janë hetuar për “trafik droge” në vitin 2017.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Erdogan: Vëllai i qëndron pranë vëllait kur ka nevojë, dhe jo kur thirret!

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...