E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Ekzekutoi motrën dhe bashkëshortin e saj, kush është i rrezikshmi nga Mirdita

Njësia e kërkimit të Policisë së Shtetit, vazhdon të publikojë identitetet e personave me rrezikshmëri të lartë.

Gjovalin Lesi është dënuar me burgim të përjetshëm pasi akuzohet për vrasjen me armë zjarri të motrës së tij dhe bashkëshortit të saj. Ngjarja u regjistrua në datën 21 tetor të vitit 1997, në fshatin Rrasfik, Rubik, Mirditë. Viktima mbetën shtetasit M. Gj. (e motra) dhe A. Gj. (dhëndri).

Lesi është dënuar me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mirditë, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe Armëmbajtja pa leje”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...