E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Eksperti i shëndetësisë Fauci jep alarmin: Më e keqja s’ka ardhur akoma

Anthony Fauci, specialisti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA, ka paralajmëruar se e keqja më e madhe pritet pas festave të fundvitit, duke bërë disa kalkulime sa i takon shtimit të infektimeve.

Ai pak ditë më parë bëri vaksinën anti covid, bashkë me zyrtarë të tjerë të lartë dhe gjashtë punonjës shëndetësor, në një ceremoni të transmetuar live nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë.

Sikundër e ka thënë edhe më herët, sipas tij, janari pritet të jetë muaji më i vështirë sa i takon pandemisë.

Eksperti i shëndetësisë Anthony Fauci, ka shprehur frikën e tij se më e keqja përsa i përket koronavirusit nuk ka ardhur akoma, dhe pritet pas festave të fundvitit. “Unë ndaj shqetësimin e presidentit të zgjedhur Joe Biden, se situata mund të përkeqësohet në javët e ardhshme”, ka thënë ai në një intervistë për CNN.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...