E hënë, 18 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Braçe: E kam bërë punën me zemër, jo për karrige (VIDEO)

Zv.kryeministri Erion Braçe, ka ndarë me ndjekësit një video shkëputur nga fjala e Ramës, ku i jepte postin që ai mban. Prej dy vitesh, Erion Braçë është emëruar numri dy i qeverisë shqiptare. Braçe mori besimin e Ramës, për t’u emëruar zv.kryeministër.

Ai shprehet në statusin e tij se këtë post vijon ta konsiderojë punë e jo karrige, dhe se po e bën me zemër si ditën e parë.

Në kundërpërgjigje të kritikave, ai thotë se mbetet me shpresë që të mos ketë zhgënyer askënd, dhe se misioni i tij nuk është për të mbajtur pushtetin por për të qënë sa më pranë qytetarëve.

Statusi

28 DHJETOR, NJE DITE SI KJO;
DUA SHUME TE MOS KEM ZHGENJYER KERKEND!

Nje gje dua tua them;
VIJOJ TA KONSIDEROJ PUNE E JO KARRIGE DHE, TA BEJ ME ZEMER SI DITEN E PARE!

Faleminderit shume kujtdo!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...