E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

“E tha pa ju dridhur zëri e as skuqur fytyra e nxirë nga turpi”, Manjani zbulon lëvizjen e Ramës

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në vend

Pas ditësh të tëra me shifra rekord, Shqipëria ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në 24...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shpërthyer në akuza të rënda ndaj kryeministrit Rama. Legalizimi i hashashit nga qeveria Rama, sipas Manjanit, do të thotë të legalizosh vrasjen e njerëzve.

Duke bërë një pasqyrim të realitetit, Manjani thotë se droga është shkaku që njerëzit vrasin njëri-tjetrin sot.

“Larje hesapesh”, “precedentë penalë” e “trafikantë”, janë ndër arsyet që për fat të keq ata kthehen edhe pjesë e kronikave.

Mjaft i revoltuar për çfarë po ndodh mes bandave, ku marrin jetë njerëzish për trafikimin e mallit të tyre, Manjani paralajmëron se çdo gjë e ka një cikël.

Pak më herët, kryeministri Edi Rama njoftoi se qeveria shqiptare po studion lejen për ligjërimin e prodhimit të hashashit për arsye mjekësore, sikur e kanë disa vende në botë, mes tyre fqinji jonë, Maqedonia. Ai tha se qeveria është në fazë të avancuar, por jo në kapitullin e fundit të diskutimit të kësaj çështje.

Statusi

Droga po i përplas shqiptarët barbarisht me njëri-tjetrin.

Shqiptari e vret shqiptarin për tregun e drogës, për parcelën e hashashit, për mos larjen e detyrimit të zi.

Droga nuk i lë njerëzit të bëjnë asnjë punë tjetër. Nuk i lë as të shijojnë frutet e asaj që kanë arritur. I josh paraja e madhe e trafikut. I josh ideja e të qënit “i fortë” dhe me mbështetje nga “dikushi” atje lart…

Por në vijim droga i bën me hije, i bën me roje personale, i mbath me armë e i bën “të fortë”. Derisa del një tjetër më “i fortë”….

Lexo edhe :   Marrja e tamponit, Rama publikon videon dhe jep mesazhin e fortë (VIDEO)

Boom! Mu aty ku nuk e pret.
Kaq ishte. Të fikin dritën…

Po bëhet rutinë kjo gjë….

Droga shkatërron jetën, familjen, fëmijë e të rinj. Nuk fal askënd!

Kush ka dy pare mend nuk i afrohet atij helmi.

Lexo edhe :   Ajo që s’ka kuptuar Lulzim Basha e të vetët

Droga është shkaku që njerëzit vriten e vrasin sot. Lajnë hesape e presin ti lajnë për hesap. Bëhen lajm derisa vdesin për t’u bërë lajm.

Lavdia e lajmit nuk zgjat shumë, sepse vjen lajmi tjetër. “Larje hespesh”, “precedentë penalë” e “trafikantë” të tjerë dalin në lajme…

Kriminale!

Nuk falet qeveria që nxit njerëzit të merren me drogë!!!

Si tha?! Do ta legalizojë drogën. Pra do të legalizojë vrasjen e njerëzve.

Ska faj! “Merr frymë thellë” pas çdo larje hesapi… E tha pa ju drithur zëri e as skuqur fytyra e nxirë nga turpi.

Nuk e di çfarë duhet ti ndodhë më shumë këtij vendi!?

Do edhe mandat tjetër, pa le!

Kush do le tja japë, por mbaruan bodyguardët… S’janë më interesantë as për lajm… Për ekonomi e familje, jo e jo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Astrit Patozi zbulon polin e tretë që do rivalizojë PS, PD dhe LSI-në

Kur duket se zgjedhjet e ardhshme do të përcaktojnë fituesin mes tre partive kryesore në vend, PS-PD-LSI, lëvizjet apo partitë më të vogla, mendojnë...

Mediu: Të bashkohemi dhe të ndeshemi me grupet kriminale të Ramës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu gjatë një takimi me strukturat e Njësisë nr.4 në Tiranë, tha se shqiptarët duhet të marrin në dorë...

Jetëgjati nuk bëhet dot jetëshkurtër, 100-vjeçarja mposht Covid-in

Një ngjarje e mrekullueshme ka ndodhur në San Pietro. Një 100- vjeçare ka fituar betejën me Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryebashkiaku...

Lamtumirë Maradona/ Argjentina, tre ditë zi kombëtare për ”djalin e artë”

Qeveria argjentinase ka vendosur që të mbajë tre ditë zi kombëtare për të kujtuar Diego Armando Maradonën, i cili ndërroi jetë në moshën 60-vjeçare...

Vuçiç nuk do të hyjë në Kosovë derisa të kërkojë falje për gjenocidin

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, nuk do t’i lejohet hyrja në...