Stil

E rëndë/ 40-vjeçari ndërron jetë teksa karikonte telefonin në krevat


               Publikuar në : 21:37 - 14/11/19 B H

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tajlandë, teksa një burrë ka humbur jetën pasi e zuri korrenti duke karikuar telefonin e tij në krevat.

Sipas mediave të huaja, ngjarja ka ndodhur ditën e martë. 40-vjeçari, Somchai Singkhorn, po shihte futboll në telefon i shtrirë në krevat dhe me kufje në vesh, me telefonin e vënë në karikim.

Të nesërmen në mëngjes ai u gjet me shenja djegie në krah dhe qafë, ku e kishte prekur kabulli i karikuesit. Shoku i tij i dhomës, Saeng, 28 vjeç telefonoi shefin e tij për të raportuar se Somchai ishte sëmurë, ndërsa më vonë zbuloi se kishte vdekur.

Sipas shokut të tij, ishte normale ta shikoje Somchai të dëgjonte muzikë ose të shihte futboll para se të flinte gjumë.

28-vjeçari tha se u përpoq ta zgjonte në mëngjes por ai nuk reagoi. Ai ka telefonuar më pas shefin e tyre, i cili ka ardhur ta kontrollojë dhe ka zbuluar se kishte vdekur.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT