Futboll

Tension në ndeshjen Shqipëri-Andorra, kombëtarja barazon rezultatin


               Publikuar në : 22:00 - 14/11/19 B H

Plot emocione ndeshja e sotme mes Shqipërisë dhe Andorrës. Kombëtarja ka shënuar sërish duke barazuar rezultatin.

Ndeshja nisi me momente të mira për skuadrën tonë e cila ka shënuar që në minutat e para. Roshi u tregua perfekt në harkimin e tij dhe Balaj me kokë nuk fal duke shënuar për epërsinë kuqezi. Por vetëm pak minuta më pas, rezultati u barazua në minutën e ‘18, kur Kristian shënoi golin e parë për Andorrën.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin barazim 1-1. Ndërkohë ka nisur furishëm edhe pjesa e dytë, teksa Andorra mori shumë shpejt avantazhin. Pas disa momentesh tensioni në fushë, kombëtarja ka arritur të shënojë sërish duke mbajtur gjallë shpresën e tifozëve për një fitore.

Kujtojmë se ndeshja është e vlefshme për eliminatoret “Euro 2020”

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT