E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

”E quajti shalqi me provë”, Basha i përgjigjet Ramës

Disa ditë më parë, kryeministri Edi Rama e quajti liderin e opozitës Lulzim Basha, si shalqi me prove dhe i pangrënshëm.

Në Çim Peka Live, Basha tha se Rama kur nuk ka përgjigje, thotë gërrvërre dhe kujton se lahet me shqiptarët.

Sipas Bashës, Ramës po I vjen fundi.

”Çdo njeri ka karakteristikat e veta. Unë jam njeri racional. Ato që them, besoj se janë të kuptueshme dhe të zbërthyeshme nga njerëzit. Rama kur është pa përgjigje i fut një gërrvërr, dhe kujton se lahet me shqiptarët. Ai mund të bëjë të qeshë, por tashmë as Taulant Balla nuk i qesh më me ato batuta. Po i vjen fundi,’’ tha Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...