E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Basha sfidon publikisht Ramën: Deri më 25 prill e pres në debat

Kreu i opozitës Lulzim Basha në Çim Peka Live ka sfiduar kreun e qeverisë, Edi Rama duke e ftuar në debat.

Ai tha se debatin mund ta zhvillojnë kurdo dhe kudo nga sot deri në 25 prill.

Lulzim Basha: ”Prej 2006 e kam ftuar Z.Rama në debat dhe ka refuzuar. Debati i fundit që Rama ka bërë, është në vitin 2000.”

Peka: ”Rama deri vonë nuk ju ka njohur as si kryetar opozite.”

Lulzim Basha: ”Që nesër. Që nesër e deri me 25 Prill, kur të dojë është i ftuar në debat.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...