E premte, 30 Tetor, 2020
10 C
Tirana

“E kemi denoncuar në polici, qëndronte në banesë me bashkëshorten e tretë”, fqinja e 71-vjeçarit rrëfen tmerrin

Më të lexuarat

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Solli shqiptarët nga Siria, kush është Gledis Nano i trajnuar nga FBI-ja

Gledis Nano, është shefi i Anti-Terrorit shqiptar që ka marrë pjesë vetë në operacionin e riatdhesimit të 5 shqiptarëve të parë nga kampi i...

Sherr mes Lleshajt dhe Murrizit: Mos ma trash zërin mua, s’e di nga jam unë

Edhe gjatë seancës së sotme, nuk kanë munguar përplasjet e forta në Kuvend. Një debat i ashpër është zhvilluar mes deputetit Myslim Murrizi, dhe...

Një prej fqinjëve të 71-vjeçarit Lefter Zhidru, e ka përshkruar si një njeri problematik, teksa rrëfen se familja e tij qëndronte e mbyllur në shtëpi. Ajo tregon se ndaj tij është bërë disa herë denoncim në polici. Dhe se gjatë periudhës së pandemisë, në familjen e 71 vjeçarit kishte gjithmonë situatë të tensionuar.

“Kush e di sa herë kemi çuar denoncim në polici. Kjo është bashkëshortja e tretë më duket, s’e di.

Nuk hapej dera fare, ato rrinin brenda. Gjatë pandemisë, bënte sherre gjithmonë. Dilnin çunat luanin domino, ai shaj e bërtit. Unë qëndrova brenda në banesë se kisha dy pleq. Kemi ndenjur deri në darkë sa mbaroi punë policia. E njihja si komshi”, tha fqinja.

Lefter Zhidru u vra pasditen e djeshme nga forcat RENEA, në lagjen “11 nëntori” në Elbasan, pas 5 orësh negociata. I moshuari dhunoi ish-bashkëshorten dhe vajzën e tij 14-vjeçare, morri armën dhe shkaktoi terror në qytet duke plagosur dy qytetarë që po kalonin rastësisht poshtë banesës së tij.

E ndërsa ish-bashkëshortja e fundit e Lefter Zhidrus, që u ekzekutua një ditë më parë nga forcat RENEA, ka lëshuar akuza të forta ndaj policisë. Floresha Zhidru, 41-vjeç, nuk është kursyer në kritika e akuza të forta ndaj efektivëve dhe medias.

Një ditë pas ekzekutimit të ish-bashkëshortit, akuzon policinë për vrasje dhe sipas saj gazetarët do japin llogari për gjithçka që kanë shkruar. Në momentin që efektivët kanë mbërritur në shtëpi për një kqyrje të fundit të vendit të ngjarjes, Zhidru është konfliktuar me ta. “E vratë ju. Do jepni llogari për gjithçka që keni shkruar”, mësohet të jetë shprehur ajo gjatë konfliktit.

Floresha Zhidru është marrë nën hetim, pasi akuzohet për moskallëzim krimi. Shtëpia ishte e mbushur plot me municione dhe duke qenë se 41-vjeçarja jetonte me Zhidrun, ka qenë në dijeni të këtij fakti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

Hatërmbetje në “Përputhen”, Ana dhe Tea zihen për Arjonin (FOTO)

Zgjedhja e një mashkulli nga Tea dhe Ana, ka sjellë edhe "krisjen" e parë të miqësisë mes vajzave të “Përputhen”. Ana zgjodhi për takimin e...

“Mendje e shëndoshë, në trup të shëndoshë”, Meta përshëndet me dy gishtat lart

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, e ka nisur ditën me ecje nga Liqeni i Tiranës, dhe këshillon të gjithë qytetarët të merren me aktivitet...

Perëndimi ka folur një herë për Kodin

Nga: Mero Baze Zhurma e re rreth miratimit të Kodit Zgjedhor pas kthimit nga presidenti, nuk ka të bëjë me ndonjë qëndrim të ri të...

Tritoli në oborr të banesës, gazetari: Ja për çfarë dyshoj

Gazetari Elidon Ndreka dyshon se vendosja e tritolit në pjesën e jashtme të hyrjes së  banesës, mund të jetë për shkak të profesionit të...