E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

E frikshme/ Ylli i NBA pëson dëmtim horror, tmerrohen të pranishmit (Video)

Të gjithë të pranishmit në sfidën mes Portland Trail Blazer dhe Brooklyn (148-144), pas dëmtimit që ka pësuar basketbollisti shtatlartë, Jusuf Nurkic. Pas një dyluftimi në ajër, Nurkiç gjatë rënies në tokë ka pësuar në dëmtim të rëndë në këmbën e majtë.

Kavilja duket sikur shkëputet dhe të gjithë basketbollistët e shokuar nga pamja largohen derisa mbërrijnë mjekët. Incidenti ndodhi në kohën e dytë shtesë dhe ndeshja ndërpritet për disa minuta, derisa lojtari 24-vjeçar largohet me barrelë.

Deri në ato moment, Nurkic kishte realizuar 32 pikë e 16 rebound, më i miri në fushë. Portland, falë këtij triumfi, siguroi kualifikimin në çerekfinalet e play off-it në NBA, por humbi për një kohë të gjatë një nga basketbollistët e tij më të mirë. Nurkic rrezikon një ndalesë të gjatë, madje karriera e tij është në dyshim.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I rikthehet tumori pas 9 vitesh, qytetarët solidarizohen me Adriana Matoshin

Aktorja e njohur, njëkohësisht dhe deputetja e Kosovës, Adriana Matoshi, njoftoi miqtë e ndjekësit e saj një ditë më parë me anë të një...

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...