E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Bujar Kapexhiu rrëfen sekretet familjare: Ja pse nuk doja që gruaja të vishej me të bardha

Bujar Kapexhiu ka ndarë disa momente pikante të jetës së tij, teksa ka qenë i ftuar në emision “Rudina” në “Klan”. Artisti Bujar Kapexhiu tha se në kohën kur është martuar, ka qenë punëtor llaçi, pasi Partia Komuniste e kishte dërguar për riedukim pas Festivalit të 11-të. Ai kishte qenë në survejim gjatë periudhës kur ishte bërë dasma, ndaj i kishte kërkuar nuses që të mos vishej me të bardha. Por kërkesa e tij kishte shkuar në vesh të shurdhër, pasi bashkëshortja e tij ishte veshur me një fustan të bardhë.

“Kjo fotografi është e vitit 1975, në atë kohë unë punoja në llaç, sepse pas Festivalit të 11-të partia më dërgoi për riedukim. Isha pa edukatë në atë kohë. Por ishte caktuar dita e dasmës dhe duhej të martohesha, dhe gruaja ime nuk po martohej me një regjisor, por me një punëtor.

Në atë kohë ishte i ndaluar fustani i bardhë, mbajtja e unazës, lyerja e buzëve dhe unë duke qenë se isha në survejim, i thash edhe gruas: “Të lutem mos vish fustan të bardhë, sepse mua më ndjekin”. Sepse po të shihnin që unë si i përndjekur dhe i paedukuar shkoja merrja nusen me fustan të bardhë, do të rëndohej situata. Por ajo me qetësinë më të madhe dhe me një buzëqeshje të lehtë më tha: “Unë një herë martohem”. Dhe gruaja ime ishte e bindur që një herë do martohej”, tregoi Kapexhiu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Italiani gjendet i pajetë brenda hotelit në Kamëz, dyshimet e para

Një shtetas italian është gjetur pa shenja jete, në një hotel në Kamëz. Nga kqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune ndaj shtetasit italian...

Kursi i këmbimit, shikoni me sa këmbehet euro, dollari dhe paundi britanik

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, euros dhe paundit britanik. Ndërkohë franga zvicerane ka shënuar rënie. Më poshtë do të...

Mbërrin i ftohti polar, temperaturat ulen deri në -4 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të sjellin mot pa reshje, por të ftohtë. Në mbrëmje...

FMN: Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon

Pandemia dhe tërmeti rritën varfërinë në Shqipëri, ndërsa ajo vijon të jetë më e larta në rajon. Në Shqipëri, në vitin 2020, që përkon...

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...