E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

E dekretove Lleshin për Vitore Tushajn, sa ndikoi Monika? Ja si përgjigjet Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i ftuar në emisionin ‘Zonë e Lirë’ ka folur për dekretimin e Sandër Lleshit. Ai ka mohuar që të ketë një ‘pakt’ të fshehtë që në këmbim të dekretimit të Lleshit si ministër, Vitore Tusha të marrë pëlqimin e parlamentit. Po ashtu Meta ka dhënë edhe një këshillë për bashkëshorten, Monika Kryemadhi.

E dekretove Sandër Lleshin që Vitore Tusha të merrte pëlqimin e parlamentit?

“Fake News”, iu përgjigj Meta pyetjes së Arjan Çanit në emisionin “Zonë e Lirë”.

Meta u pyet nëse kishte biseduar me kryetarin e parlamentit Gramoz Ruçi, në takimin e zhvilluar mes të dyve më herët gjatë kësaj të enjteje, për këtë çështje. Përgjigja ishte “jo”.

A ndikoi Monika për vonimin e dekretimit të Sandër Lleshit?

“Zero shanse”, tha Meta.

VIDEO/ Këshilla e Metës për Kryemadhin: Duhet të moderohet pak…

“Monika (Kryemadhi) duhet të moderohet pak”, është shprehur Presidenti Ilir Meta gjatë emisionit “Zonë e Lirë”, mbrëmjen e sotme.

“Pse mendon se duhet të moderohet”, u pyet ai nga drejtuesi i emisionit Arjan Çani.

“Po kështu mendoj unë”, shtoi kreu i shtetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Po vjen acari në Shqipëri, nesër temperatura -4 gradë celcius

Ditën e mërkurë, në vend parashikohet të qarkullojnë masa ajrore të ftohta në orët e mëngjesit. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash deri...

Kledi jashtë shtëpisë së “Big Brother”: Donaldi dhe Beatrixi po bëjnë lojë

Donaldi dhe Beatrix po komentohen nga banorët brenda shtëpisë së “Big Brother”, për shkak të shkëndijave që ata kanë dhënë për njëri-tjetrin. Kledi Hysa...

Greqia shpërndan testime falas për Krishtlindje

Greqi ka ndërmarrë masa të reja kundër koronavirusit për Krishlindjet. Qeveria do të ofrojë teste pa pagesë, në dispozicion të qytetarëve. Testet, në kuadër...

Basha si mëkatari i pakicës së ndritur

Nga: Andi Bushati Mënyra se si Lulzim Basha po e zhvillon betejën brenda forcës së tij politike po përçon mesazhin më të keq të mundshëm...

Varianti Omicron në Holandë, më herët se sa mendohej

Varianti i ri Covid-19, Omicron, ishte i pranishëm në Holandë më herët se sa mendohej më parë, thonë zyrtarët. Ai u identifikua në dy mostra...