E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Dy persona e kanë ndjekur e qëlluar për vdekje, detaje të rënda për ish-policin

Xhelal Reçi, 60 vjeç, ka qenë duke zbritur nga makina e tij tip Benz, së bashku me bashkëshorten dhe një punonjëse të butikut, kur është ekzekutuar mëngjesin e sotëm. Ngjarja e rëndë ndodhi në qendër të Laçit.

Viktima pasi ka hapur biznesin, ka dalë për të mbushur pak ujë, por dy persona ende të paidentifikuar kanë dalë nga makina, duke e ndjekur dhe qëlluar ndaj tij. Burimet, ende jo zyrtare thonë se dy personat e maskuar kanë dalë nga një makinë që ishte aty pranë, por vetëm njëri ka qëlluar tre herë ndaj 60-vjeçarit.

Deri më tani, uniformat blu ka shoqëruar 16 persona, për zbardhjen e ngjarjes. I ndjeri është babai i Besnik Reçit, të cilit i është bërë atentat në gusht të vitit 2020, ku një motor me dy persona ka qëlluar ndaj makinës së tij, në të cilën ndodheshin dhe dy fëmijët dhe bashkëshortja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...