“Dvorani në burg”/ Meta: Paralajmëroj horrat ndërkombëtare, kini kujdes

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se nuk pyet për horrat, gangsterat, mafjan ndërkombëtare dhe as për diplomatë të korruptuar.

I ftuar në emisionin ‘Log’ në Abc News, Meta ka paralajmëruar mafjen ndërkombëtare, ku ka thënë se Shqipëria nuk është një vend eksperimental, dhe se shqiptarët janë zot të vendit të tyre.

Ndër të tjera, Meta u shpreh se ish-kreu i KLGJ-së, Adrian Dvorani, ka dhunuar Kushtetutën dhe se për këtë duhet që të shkojë në burg.

Ilir Meta: ”Presidenti nuk e llogarit fare mafien ndërkombëtare. Duhet të jenë shumë të kujdesshëm me Shqipërinë dhe shqiptarë. Secili është zot në shtëpinë e vetë. Do bëhet çdo gjë sipas Kushtetutës së Shqipërisë. Ata që kanë shkelur kushtetutën e kanë vendin në burg. Për bashkëpunëtorët që janë vendas dhe të huaj. Turp të kenë ata të korruptuar që bashkuan me Edi Ramën dhe bllokuan gjykatën Kushtetutës. I dhanë pushtet një gangsteri si Edi Rama. Ilir Meta nuk pyet për horrat dhe gangsterët, nuk pyet për mafien ndërkombëtare dhe as për diplomatë të korruptuar. Ilir Meta mendon vetëm për Shqipërinë dhe për respektimin e Kushtetutës.

Dvorani është dhunues i Kushtetutës. Në bashkëpunim me Edi Ramën dhe me disa ndërkombëtar. Ardian Dvorani do shkojë në burg. Do dali me sms dhe me email që ka. Ne e dimë sa u pagua për të takua Bilalin. E dimë që paguhet. Ka një proces gjyqësor mund të takohem me dikë dhe unë. Ku di unë çfarë është ai. Vetëm vota e lirë do sjellë barazi. Mbaroj historia.”