E enjte, 2 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Durrës/ Shoqërohen në polici djali i Saimir Taullaut dhe kushëriri i tij

Djali i Saimir Toullaut, i njohur si rivali i Aldo Bares, Sajmojen Taullau, është arrestuar ditën e sotme shoqëruar në policinë e Durrësit. Mësohet se së bashku me të është shoqëruar dhe djali i xhaxhait të tij, Klajdi Toullau.

Dyshohet se ata janë përfshirë në trafik të lëndëve narkotike, teksa nuk ka ende informacione zyrtare në lidhje me këtë shoqërim nga ana e policisë.

Saimir Taullau ndodhet në Zvicër, aty ku u ekstradua nga Maqedonia e Veriut pasi ishte dënuar me katër vite burg për trafik heroine.  Taullau është dënuar në vitin 2013 dhe është arrestuar gjatë një aksioni të policisë zvicerane.

Familja Taullau njihet si rivale e fortë e Aldo Bares. Në vitin 2005, Baki Taullau u vra, ndërkohë që Saimiri, vëllai i tij, ishte dëshmitar në gjyq, ku ka dëshmuar dhe ka akuzuar si autorë të vrasjes pjesëtarët e këtij grupi me urdhër të Bares.

Taullau është një person me precedent të mëparshëm penalë. Atij i janë bërë 2 atentate; një në tetor të vitit 2017, dhe një tjetër në nëntor të 2018.

Familja Taullau njihet si rivale e fortë e Aldo Bares, pasi banda e këtij të fundit i ka vrarë vëllanë. Konflikti mes dy familjeve mendohet se ka nisur pas prishjes së pazareve të drogës, ndërsa familja Taullau ka akuzuar shpesh bandën e Aldo Bares për gjobvënie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Haklaj plas ‘bombën’: Noka do tentojë të pushtojë selinë e PD më 12 dhjetor

Ish-kryetari i PD-së në Tropojë, Azgan Haklaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë teksa ka thënë se Flamur Noka po përgatit strukturat për të...

Tensionet Rusi-Ukrainë, Lavrov dhe Blinken takim ‘kokë më kokë’

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, u takuan të enjten në Stokholm, Suedi, mes shqetësimeve në rritje...

Nëse “Foltorja” është demokraci, atëherë PD e meriton Berisha&Bashën

Nga: Ben Andoni Nëse në fillim njerëzit e PD-së mundoheshin të gjenin atë të veçantën dhe mënyrën sesi do të mbrohej Berisha me etiketimin “Non...

Ben Blushi dorëhiqet nga drejtimi i “Top Channel”

Ben Blushi ka dhënë dorëheqjen nga "Top Channel", media e njohur të cilën e drejtonte prej katër vitesh. Nga sot ai nuk është më...

Komiteti Teknik publikon masat e reja, çfarë do ndodhë nga 4 janari

Pas rritjes së rasteve dhe shtrirjes së madhe në mbarë botën si pasojë e variantit Omicron, Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të...