E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“Do të ketë arrestime të tjera”, paralajmërimi i Lleshajt për grabitjen në Rinas

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i ndodhu në një vizitë zyrtare në Kukës, është ndalur të flasë për grabitjen në Rinas. Lleshaj ka folur për deklaratat që bëri një ditë më parë në Kuvend, rreth shkatërrimit të grupit kriminal që fshihet pas ngjarjes, Lleshaj e ka cilësuar tashmë të shkatërruar grupin ndërsa ka paralajmëruar edhe arrestime të tjera.

“Kjo çështje është ende në hetim megjithëse ka ecur shumë unë nuk mund të ekspozoj detaje të shumta. Unë them se grupi tashmë i shkatërruar ka një arkiv të pasur me aktivitet të pasur negative kriminale jo vetëm në Shqipëri por edhe në Kosovë.

Procedurat e hetimit vazhdojnë ne funksion të zbardhjes dhe kapjen e autoreve. Do te ketë arrestime të tjera. Disa nga krerët e grupit janë arrestuar por ka edhe të tjerë , fakte nuk ka.”-u shpreh Lleshaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...